Hollande: Savaştayız ama herhangi bir medeniyete karşı değil

Hollande: Savaştayız ama herhangi bir medeniyete karşı değil
Hollande: Savaştayız ama herhangi bir medeniyete karşı değil
Parlamentodaki özel oturumda konuşma yapan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, 'Savaştayız ama herhangi bir medeniyete karşı değil' dedi.

RADİKAL - Fransa'nın başkenti Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği saldırıların ardından Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, parlamentodaki özel oturumda konuşma yaptı. Hollande, "Fransa savaştadır ama herhangi bir medeniyete karşı değil, çünkü saldırıyı düzenleyenler herhangi bir medeniyeti temsil etmiyor" dedi. 

IŞİD'e karşı hava saldırılarının süreceğini söyleyen Hollande, "Dünyayı tehdit eden terörist hareket ile savaş halindeyiz. Suriye terörizm için en büyük fabrika haline dönüştü" dedi. 

Paris saldırılarıyla ilgili Hollande, "Fransızları Cuma akşamı başka Fransızlar vurdu" dedi. "Mülteci akınına uğrayan ülkelere destek olmalıyız" diyen Hollande, "Suriye'de IŞİD'i hedefleyen bir tek büyük koalisyona ihtiyaç var" ifadesini kullandı. 

Obama: Esad'ın Suriye'nin geleceğinde yeri yok

Sınırların kontrol edilmesi gerektiğini söyleyen Hollande, "AB sınırları kontrol edilmeli; ulusal sınırlara dönüş AB'nin sonu olur" dedi. 

Sih adamı fotoşopla terörist ilan ettiler

Uluslararası Af Örgütü: Paris saldırıları mülteci karşıtlığına yol açmamalı

Fransa Başkonsolosluğu önünde konsolosların katılımıyla anma