Hollande: Türkiye Kürtlerle diyalogu yeniden başlatmalı

Hollande: Türkiye Kürtlerle diyalogu yeniden başlatmalı
Hollande: Türkiye Kürtlerle diyalogu yeniden başlatmalı
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, 'Türkiye, Suriye'de IŞİD'le mücadelede yer almalı' ifadesini kullandı ve Kürtlerle diyalogun yeniden başlaması gerektiğini söyledi.

RADİKAL – Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, diplomatlara yaptığı konuşmada IŞİD’le mücadele konusuna değindi. Hollande, “ Türkiye , Suriye ’de IŞİD’le mücadelede yer almalı ve Kürtlerle diyalogu yeniden başlatmalı” ifadesini kullandı. Hollande, Fransa’nın “başka saldırılara da hazır olması gerektiğini” vurgularken, “Dolayısıyla kendimizi korumalıyız” dedi.

IŞİD’in yanı sıra dünyadaki gelişmeleri de değerlendiren Hollande, “Nükleer anlaşmanın ardından İran bölgesel sorunlara çözüm bulmaya dahil olmalı” derken, İran’ın “yapıcı bir oyuncu” olması gerektiğini söyledi.

Çavuşoğlu: IŞİD'e karşı operasyonlara ilişkin imzalar atıldı

'BOKO HARAM'LA MÜCADELE TOPLANTISINA EV SAHİPLİĞİ YAPABİLİRİZ'

İsrail ve Filistin arasında barış sürecini yeniden başlatmak istediklerini ifade eden Hollande, uluslararası bağlantı grubu kurmayı hedeflediklerini açıkladı. Hollande, Boko Haram’la mücadele konusunu ele alacak uluslararası bir toplantıya ev sahipliği yapabileceklerini de sözlerine ekledi.

Hollande'den Erdoğan'a Suruç taziyesi

Times: IŞİD, Palmira'nın sırlarını ele geçirmiş olabilir

Financial Times: İsrail, petrolünün yüzde 77'sini Kürtlerden alıyor