Hollande: Ukrayna Krizi çözülürse yaptırımlar kaldırılmalı

Hollande: Ukrayna Krizi çözülürse yaptırımlar kaldırılmalı
Hollande: Ukrayna Krizi çözülürse yaptırımlar kaldırılmalı
Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Ukrayna Krizi'nin çözülmesi halinde Moskova'ya uygulanan yaptırımların kaldırılması gerektiğini açıkladı.

RADİKAL - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Rusya 'daki ekonomik krizin Avrupa Birliği 'nin yararına olmayacağını, Moskova'ya uygulanan yaptırımların durdurulması gerektiğini söyledi. Hollande "France Inter" radyo kanalına yaptığı açıklamalarda ekonomik yaptırımların durdurulması için gereken ana maddenin Ukrayna'daki krizin son bulması olduğunu belirtti.

Hollande: "Rusya'da kriz olursa, bu durum Avrupa için iyi bir şeye sebep olmayacak. Ben bu politikayı desteklemiyorum ve yaptırımların durdurulması gerektiğini düşünüyorum" diye konuştu. Hollande, açıklamalarında tarafların Ukrayna konusunda anlaşmaya varmamaları halinde yaptırım rejiminin eskisi gibi devam edeceğini belirtti ve "Ukrayna konusunda adım atılırsa, yaptırımların kaldırılması gerek. Bu adımlar atılmazsa yaptırımlara devam edilecektir" dedi.

Avrupa Birliği'nden Rusya'ya karşı Rusça kanal

Ukrayna'da yine bir Lenin heykeline saldırı

Fransa Devlet Başkanı, 15 Ocak'ta Astana'da düzenlenecek Normandiya formatındaki Ukrayna krizine yönelik görüşmeden olumlu sonuçlar beklediğini de belirtti. (Siyamend Kaçmaz/ DHA)

Ukrayna ve ayrılıkçılar arasında tutuklu takası

Minsk'teki barış görüşmeleri kesildi