Hollande: Yunanistan'a ilk ödeme 20 Temmuz'da yapılacak

Hollande: Yunanistan'a ilk ödeme 20 Temmuz'da yapılacak
Hollande: Yunanistan'a ilk ödeme 20 Temmuz'da yapılacak
AB ve Yunanistan'ın anlaşmaya varmasının ardından açıklamalarda bulunan Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Yunanistan'a ilk ödemenin 20 Temmuz'da yapılacağını söyledi.

RADİKAL - Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Euro Bölgesi zirvesinde Yunanistan ile anlaşmaya varıldığını, yeni paket kapsamında ilk ödemenin 20 Temmuz'da yapılacağını açıkladı.

Zirvenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Hollande, "Bu anlaşma Yunanistan'ın Euro Bölgesi'nde kalmasını sağlayacak" dedi. Anlaşma gereği Yunanistan'da 50 milyar euroluk devlet varlığının bir fonda toplanacağını vurgulayan Hollande, ayrıca birkaç milyar eroluk kamu varlığının da özelleştirileceğinin altını çizdi.

Anlaşma ile Yunanistan'daki kriz koşullarının da yumuşayacağını belirten Hollande, anlaşmaya bağlı olarak, Yunanistan hükümetinin seçmenlerin reddettiği bazı yasaları da çıkarmak zorunda kalabileceğini belirtti. Basın toplantısından çıkan bilgilere göre, Yunanistan'ın yeni paketinin toplamı, bankalara koyulacak 25 milyar euroluk kaynak da dahil toplam 85 milyar euro dolayında olması bekleniyor.

Tsipras: Avrupa'ya onur mesajı gönderdik

Yunanistan ve AB anlaşmaya vardı

Euro Bölgesi liderleri Yunanistan için toplandı

Putin: Yunanistan'da kriz oluşurken AB neredeydi?

Yunanistan parlamentosu yeni tekliflere 'evet' dedi