Hollande'den Erdoğan'a Suruç taziyesi

Hollande'den Erdoğan'a Suruç taziyesi
Hollande'den Erdoğan'a Suruç taziyesi
Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, Suruç'taki terör saldırısı dolayısıyla aradığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziyelerini ileterek, terörle mücadele konusunda iş birliğinin önemine değindi. Erdoğan, saldırıyı gerçekleştiren örgüt veya oluşumun mutlaka ortaya çıkarılıp cezalandırılacağını vurguladı.

RADİKAL- Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Suruç'taki terör saldırısı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ı telefonla arayarak, taziyelerini iletti.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Hollande arasında bugün bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

Suruç'ta yaralı kurtulan Sinem Kılıç, annesi ve abisinin tabutuna omuz verdi


TERÖRLE MÜCADELEDE İŞBİRLİĞİ VURGUSU

Hollande, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve Türkiye halkına taziyelerini ileterek, terörle mücadele konusunda iş birliğinin önemine değindi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan da Suruç'taki terör saldırısının Türkiye'nin istikrarını hedef aldığına dikkati çekerek, saldırıyı gerçekleştiren örgüt veya oluşumun mutlaka ortaya çıkarılıp cezalandırılacağını vurguladı.
Türkiye olarak, DAEŞ dahil terörün her türüyle mücadele konusunda müttefiklerle iş birliğine öteden beri önem verdiklerini kaydeden Erdoğan, yabancı teröristlerle mücadele konusunda Fransa'yı desteklemeyi sürdüreceklerini de belirtti.

Suruç katliamında 'Adıyamanlı genç' iddiası


'MÜTTEFİKLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ'

Görüşmede, Avrupa'da terör örgütü DHKP/C ve PKK uzantılarının Türkiye'nin diplomatik temsilciliklerine yönelik kışkırtıcı eylemler yaptıklarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele konusunda müttefiklerden destek beklediklerini de hatırlattı.

Haluk Koç: Ulusal yas ilan edilsin!


Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün Adıyaman'da şehit edilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'ın babasını arayarak, taziyelerini iletti.

(AA)