Hudson'un eniştesi için karar: Katil

Hudson'un eniştesi için karar: Katil
Hudson'un eniştesi için karar: Katil

Jennifer Hudson

Amerikalı oyuncu Jennifer Hudson'un eski eniştesi, oyuncunun annesi, erkek kardeşi ve 7 yaşındaki yeğenini öldürmekten suçlu bulundu

CHICAGO - ABD 'de görülen davada jüri, Hudson'ın 31 yaşındaki eski eniştesi William Balfour'u, 2008 yılında ünlü oyuncunun annesi, erkek kardeşi ve 7 yaşındaki yeğenini öldürmekten suçlu bulurken, zorunlu ömür boyu hapis cezasıyla karşı karşıya olan Balfour, karar okunurken hiçbir duygu belirtisi göstermedi.

Savcılar, 24 Ekim 2008 tarihinde işlenen cinayetlerin hayatta kalan görgü tanığı olmadığından veya parmak izleri bulunmadığından Balfour'a karşı, 11 gün içinde 83 kişinin ifadesini alarak, dolaylı bir yargılama süreci oluşturmuşlardı.

İfadeleri alınan kişiler, Balfour'un, o dönemde arasının bozuk olduğu Jennifer Hudson'ın kız kardeşi Julia Hudson'ın kendisini geri çevirmesi durumunda tüm aileyi öldüreceği tehdidinde bulunduğunu söylemişlerdi.

Balfour'un avukatları ise Chicago'nun Güney Yakası'nda suç oranının yüksek olduğu bir semtte yaşayan aileyi, başka birinin, Jennifer Hudson'ın erkek kardeşi Jason Hudson'ın yaptığı iddia edilen kokain pazarlığı nedeniyle hedef aldığı teorisini savundular.

Karar okunduğunda göz yaşlarına hakim olamayan Jennifer Hudson, kız kardeşiyle birlikte mahkeme salonundan ayrılırken gazetecilere açıklama yapmadı.

Kardeşler daha sonra yayınladıkları açıklamada, “Tanrı'nın menfur eylemlerinden dolayı Balfour'u affetmesi ve bir gün yaptıklarından pişman olması için dua ettikleri” belirterek, polise, tanıklık edenlere ve savcılara teşekkür ettiler.

Öte yandan resmi savunma memuru Amy Thompson kararı temyize götüreceğini açıkladı.

Amerikalı oyuncu Jennifer Hudson, 2007 yılında müzikal “Dreamgirls” (Rüya Kızlar) filmindeki performansıyla en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Oscar ödülü almıştı. (aa)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Mahkeme

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Kadın

  ,

  Hakim

  ,

  Ünlü

  ,

  Rüya

  ,

  İddia

  ,

  suç

  ,

  hapis

  ,

  Resmi

  ,

  açıklama

  ,

  Karşı