Husilerin lideri: Yemen'e saldırıları ABD yönetiyor

Husilerin lideri: Yemen'e saldırıları ABD yönetiyor
Husilerin lideri: Yemen'e saldırıları ABD yönetiyor
Yemen'de Şii Ensarullah Hareketi lideri Abdülmalik el-Husi, televizyonda yaptığı konuşmada Suudi Arabistan'ın saldırısını ABD'nin desteklediğini söyleyerek, 'Yemen'e saldırıları ABD yönetiyor' dedi.

RADİKAL - Husilerin lideri Abdülmalik el-Husi, televizyonda yaptığı konuşmada Suudi Arabistan'ın Yemen saldırılarının arkasındaki gücün ABD olduğuna işaret etti. Saldırıları ABD'nin desteklediğini söyleyen Husi, "Yemen'e karşı saldırıları ABD yönetiyor" dedi.

Sol'da yer alan habere göre, ABD'nin Yemen'deki insanların ölümünden sorumlu olduğunu söyleyen Husi, Suudi Arabistan'ın, ABD ve İsrail 'in Yemen'de masum insanları öldürdüğünü belirtti. Saldırıların Yemen halkı çıkarına yapıldığı iddiasının "aptalca ve mantıksız" olduğunu söyleyen Husi, savaşın esas sebebinin ABD ve İsrail'in istekleri olduğunu, savaştan esas kazanç sağlayanların da bu iki ülke olduğunu da vurguladı.

Kral Salman'dan Putin'e teşekkür

Kutsal yerlerin korunmasıyla ilgili iddiaların da boş olduğunu söyleyen lider, Suudi Arabistan'ın iki amacının El Kaide'nin Yemen'in kontrolünü ele geçirmesini sağlamak ve Yemen halkını aşağılamak olduğunu söyledi. "Halkımız teslim olmayacak" diyen Husi, Suudi Arabistan için de "açgözlü" dedi.

İran'dan Suudi Arabistan'a nota

ABD Yemen'e savaş gemileri gönderdi

Nasrallah: Suud rejimine 'Dur' deme zamanı


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İsrail

  ,

  İran

  ,

  el kaide

  ,

  Kral

  ,

  ülke

  ,

  Karşı