Hz.İsa evli miydi?

Hz.İsa evli miydi?
Hz.İsa evli miydi?
2012'de bulunan ve daha önce tartışma yaratan papirüsün üzerinde yapılan yeni testler, Hz. İsa'nın evli olduğu iddialarını güçlendiriyor.

RADİKAL - 2012'de Harvard Üniversitesi'ndeki bir ilahiyat profesörünün ortaya çıkardığı, M.S. 4'üncü yüzyıla ait papirüs bir kez daha gündeme geldi. Daha önce de tartışma yaratan papirüsün üzerinde yapılan yeni testler, Hz. İsa'nın evli olduğu iddialarını güçlendiriyor. 

Independent'ın haberine göre, papirüste antik Mısır dilinde "İsa onlara dedi ki eşim" ifadesinin yer almasının ardından Hz. İsa'nın evli olup olmadığı tartışılmaya başlanmıştı. Metnin diğer bir yerindeyse "O benim havarim olacak” cümlesi geçiyordu. ABD 'de bulunan Columbia Üniversitesi'nden bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre, testlerin ardından iki mürekkebin de farklı olduğu ortaya çıktı.

2012'de bulunan papirüsle başlayan tartışma 3 yıldır sürerken geçen yıl Almanya 'da bir araştırmacı, papirüste kullanılan mürekkebin İsa'dan bin yıl sonra yazılan başka bir metnin mürekkebiyle aynı olduğunu, dolayısıyla papirüsün sahte olduğunu söylemişti. 


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Almanya

  ,

  Mısır

  ,

  Bilim