Hz. İsa, Syriza iktidara geldiğinden beri 'ağlıyor'

Hz. İsa, Syriza iktidara geldiğinden beri 'ağlıyor'
Hz. İsa, Syriza iktidara geldiğinden beri 'ağlıyor'
Yunanistan'ın Asprokambos köyündeki Aziz Nickolas kilisesi rahipleri, Hz. İsa ikonunun Başbakan Alexis Tsipras liderliğindeki Syriza'nın 25 Ocak'taki zaferinden bu yana 'ağladığını' açıkladı.

RADİKAL - Yunanistan'da, Aziz Nickolas kilisesinde yer alan bir Hz. İsa ikonunun, Başbakan Alexis Tsipras liderliğindeki Radikal Sol Koalisyon'un (Syriza) 25 Ocak'taki ses getiren zaferinden bu yana "ağladığı" belirtildi. Asprokambos köyündeki Aziz Nickolas kilisesi rahipleri, çarmıha gerili haldeki bir Hz. İsa ikonunun gözlerinden 25 Ocak'tan beri ‘ yaş geldiğini' söylüyor.

Sputnik'te yer alan habere göre, bazı köylüler, "Syriza mucizesi" dedikleri bu yağa benzeyen, yapışkan ve kokusuz sıvıdan bir damla alabilmek için hafta boyunca birbirleriyle yarıştı. Corinth Metropoliti Dionisios Mantalos ise heyecana kapılma konusunda acele edilmemesi ve test sonuçları gelene kadar beklenmesi gerektiği uyarısı yaptı.'AKAN BOYADAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL'

Öte yandan, Newsweek'e konuşan araştırmacı gazeteci Yiannis Baboulias, "Ağlayan ikon, dönem dönem ortaya çıkan bir halk inanışıdır. Böyle hikayeler hep vardı, ama bu seferki gerçekten komik" dedi. Baboulias'a göre, İsa'nın gözlerinden ayaklarına süzülen ‘yaşlar', iklimsel değişikliklerden dolayı akmaya başlayan boyadan başka bir şey değil.Bu söylentiler, BBC'nin 1986'da yayımlanan ‘Only Fools and Horses' dizisini hatırlattı. David Johnson'un canlandırdığı Del Boy karakteri bir gün bir Meryem Ana heykelinin ‘ağladığına' şahit olmuştu, ama daha sonra bu yaşların aslında yağmur yağdığında kilisenin çatısından damlayan yağmur damlaları olduğu anlaşılmıştı.

Yunan Maliye Bakanı: AB'yle anlaşmak için ne gerekiyorsa yapacağız

Lavrov: Yunanistan'a yardım edebiliriz

Tsipras: Artık kemer sıkmaya dönüş yok

Yunanistan Almanya'dan savaş tazminatı istedi