İftardan sonra kadın pazarı!

İftardan sonra kadın pazarı!
İftardan sonra kadın pazarı!
Kendine "İslam Devleti" adını veren ve tecavüzlerle, "seks köleliği"yle anılan IŞİD örgütü, Ramazan ayında Irak'ta "kadın pazarı" kurdu.

RADİKAL - Irak İnsan Hakları Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, örgütün, 100 Suriyeli kadını, Enbar’ın Felluce kasabasında inşa ettiği pazarda köle olarak sattığı belirtildi.

Açıklamaya göre, her gün iftardan sonra açılan pazarda bulunan kadınlar “cihat nikahı” kılıfıyla 500 ila 2 bin Amerikan doları karşılığında satılıyor. 

Açıklamada, IŞİD’in Felluce'de düzenlediği yarışmalarda Kur'an-ı Kerim'i ezberleyip ilk üç sıralamaya girmeye hak kazananlara kadınları “ hediye ” olarak verdiği kaydedildi. İnsan Hakları Bakanlığı, örgütün, kasabayı terketmek isteyen iki kadını kaçırdığını da bildirdi.

Baş kent Bağdat ’ın 70 kilometre batısında bulunan Felluce’nın kenarından Fırat Nehri geçiyor. Kent, geçen yıldan beri IŞİD’in işgali altında. (Rûdaw)


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Kur'an-ı Kerim

  ,

  Hediye

  ,

  Bağdat

  ,

  kent

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/139016613901662

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Soranlara Kuran Ezberletti dersiniz - user1098721

  IŞİD'e göre hayır işlediklerini zandenler

  AH ULAN AH - m.rozbilen

  Artık bu mezalime katlanmak mümkün mü? Ya örgüt'ün azmettirici destekçilerine ne demeli? Bütün bunları din adına yapmaları çıkmazların en büyüğü. Gerçekten din böyle mi emrediyor? Eğer emretmiyorsa neden tepki yok? Şahsen Ülkem adına, önüne sıfat bulamakta zorlandığım terör örgütü IŞİD'e destek ve himaye ettiklerine inandığım Erdoğan ve Davutoğluna hakkımı helel etmiyorum. Eğer dahilleri varsa yüce Allah'a havale ediyorum.