IKBY Başkanı Barzani: Kürdistan'ın bağımsızlığı ertelendi

IKBY Başkanı Barzani: Kürdistan'ın bağımsızlığı ertelendi
IKBY Başkanı Barzani: Kürdistan'ın bağımsızlığı ertelendi
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Kürdistan'ın bağımsızlığının ertelendiğini, ancak bundan vazgeçilmediğini söyledi.

RADİKAL - Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, ABD merkezli PBS televizyonuna verdiği demecinde IŞİD’le yapılan savaşın Kürdistan’ın bağımsızlığının ertelenmesine yol açtığını, ancak bu amacın terk edilmeyeceğini söyledi.

Yakın Doğu Haber 'de yer alan habere göre, Kürtlerin bağımsızlık düşüncesinden geri adım atmayacağını ve bunu barışçı yollarla yapacağını belirten Barzani, Kürdistan Bölgesi’nin bu konuyu Bağdat’la görüşeceğini söyledi. Kürdistan Bölgesi'nin bağımsızlığı meselesinin üzerinde ciddiyetle çalışılması gereken bir konu olduğunu belirten Barzani, “Bu konuda aklımızı kullanmalı ve birlik olmalıyız.  Güç kullanamayız, kan dökemeyiz” dedi.

Bayık: Gerektiğinde Musul'un IŞİD'den temizlenmesinde yer alırız

Paul: Kürdistan için Türkiye'den toprak alınacak

Terör örgütü IŞİD’in geçtiğimiz yılın ağustos ayında Kürdistan Bölgesi’ne saldırmasından sonra Irak merkezi hükümetiyle sorunlar yaşayan Barzani, Kürdistan’ın bağımsızlığı meselesini daha ciddi bir şekilde vurgulamaya başlamıştı.

Peşmerge Kerkük'te saldırıya geçti

Barzani'den Kobani çağrısı

ABD: Artık Kürtlere doğrudan silah veriyoruz