IKEA'da öldürülenler anne-oğul çıktı

IKEA'da öldürülenler anne-oğul çıktı
IKEA'da öldürülenler anne-oğul çıktı
İsveç'in Vasteras kentinde bulunan IKEA mağazasında bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin anne-oğul olduğu bildirildi.

RADİKAL - İsveç 'in Vaasteras şehrindeki IKEA mağazasında bıçaklı saldırı sonucunda ölen iki kişinin 55 yaşında bir anne ile 28 yaşındaki oğlu olduğu açıklandı. Polis 23 ve 35 yaşlarındaki iki saldırganın, söz konusu anne ve oğlunu rastgele bıçakladığını bildirdi.

Soruşturmayı yürüten Per Agren, “Yaptığımız ilk soruşturmaya göre iki saldırgan, olayda hayatını kaybeden anne ve oğlunu daha önceden tanımıyordu. Saldırıyı iki kendini bilmezin yaptığı bir saldırı olarak görüyoruz. Saldırı mağazanın mutfak dolapları ve malzemeleri satan bölümünde meydana geldi. Anne ve oğlu İsveç’in iki ayrı bölgesinde yaşıyor ama yaz tatili nedeniyle daha önce yaşadıkları Vaasteras’da tatil yapıyorlardı. Bıçak darbeleri ile hayatını kaybeden anne ve oğlunun yanında 35 yaşlarında bir başka kişiyi ağır yaralı bulduk onu da hastaneye kaldırdık. Söz konusu şahıs acil ameliyat edildi, şu anda durumu iyi. Yaralı kişinin saldırıyı düzenleyenlerden biri olduğu şüphesi üzerinde duruyoruz ama henüz ifadesini alamadık” dedi.

IKEA'dan şifonyerle ilgili açıklama

Pazartesi günü saat 13.00 sıralarında meydana gelen saldırıyla ilgili ifade veren görgü tanıkları, saldırı sırasında boğuşmaların yaşandığını, mağazanın hoparlörlerinden sürekli müşterilerin mağazayı terk etmeleri anonsu yapıldığını söylediler. Yaralı şahsın boğuşma sırasında annesini korumaya çalışırken ölen 28 yaşındaki genç ile boğuşurken yaralandığı ihtimali üzerinde duruluyor. Polis, saldırıyı gerçekleştiren 25 yaşındaki şahsın olaydan hemen sonra otobüs durağında yakalandığını belirterek, olayla ilgili inceleme ve soruşturmanın devam ettiğini, saldırının asıl nedeninin halen öğrenilemediğini söyledi. (Ünsal Turan/DHA)

IKEA'dan şifonyerle ilgili açıklama