İki ülkeden flaş Ukrayna açıklaması!

İki ülkeden flaş Ukrayna açıklaması!
İki ülkeden flaş Ukrayna açıklaması!
ABD Başkanı Obama, Ukrayna meselesinde, eğer diplomasi başarısız olursa, silah yardımı konusunun seçenekler arasında olduğunu ama bu konuda henüz kararını vermediğini söyledi.

RADİKAL - ABD Başkanı Barack Obama, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde konuşacak olmasıyla ilgili olarak, ülkelerindeki seçimlere kısa süre kala liderleri davet etmeme yönünde protokolleri bulunduğunu belirterek, " Almanya 'da da seçimlere iki hafta kalsaydı Angela'yı da davet etmezdik, o da zaten talepte bulunmazdı. Bizim çalışma şeklimiz böyle. ABD ve İsrail ilişkileri de belirli bir partiye bağlı değil, ilişkilerimiz partilerin ötesinde bir ilişki" dedi.

Beyaz Saray'da Merkel'le basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Obama, Ukrayna meselesinde, eğer diplomasi başarısız olursa, silah yardımı konusunun seçenekler arasında olduğunu ama bu konuda henüz kararını vermediğini ifade etti.

Obama, amaçlarının, başarısız, etrafı çevrilmiş ve zayıflatılmış değil, kendileriyle partner olan güçlü ve refah içindeki bir Rusya olduğunu söyledi.

Almanya Başbakanı Merkel, Ukrayna sorununda çözüm sağlanamaması durumunda ABD ve AB'nin sonraki seçenekleri birlikte değerlendireceğini söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/129002612900261

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  DAVUTOĞLU VE FİDAN 400 MİLLETVEKİLİNE İNANMIYOR - nuritok

  Eğer Davutoğlu ve Fidan Akp nin 367 yi bulup başkanlık sistemine geçeceğine inansa önümüzdeki dönem için Bakanlık Başbakanlık planları yapmazlar. Demek ki planlarını 367 den daha düşük bir çoğunluk için yapıyorlar.