İlkokul arkadaşı Hayat Boumeddiene hakkında konuştu

İlkokul arkadaşı Hayat Boumeddiene hakkında konuştu
İlkokul arkadaşı Hayat Boumeddiene hakkında konuştu
Fransa'nın başkenti Paris'te bir süpermarkete saldırı düzenleyip dört rehineyi öldüren Amedy Coulibaly'nin kız arkadaşı Hayat Boumeddiene'nin ilkokul arkadaşı, 'Hayat Suriye'deki yaşama fazla dayanamaz' dedi.

RADİKAL - Geçen hafta Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen terör saldırılarıyla bağlantısı nedeniyle aranan Hayat Boumeddiene'nin ilkokul arkadaşı Fransız Le Parisien gazetesine konuştu. 26 yaşındaki Boumeddine’nin 2 Ocak’ta Türkiye geldiği, Kadıköy'de bir otelde kaldığı, 8 Ocak'ta Suriye ’ye geçtiği ve Rakka’da olabileceği öne sürülmüş ve bu iddialar Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından doğrulanmıştı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Hayat’ın ismini vermek istemeyen bir arkadaşı, gazeteye yaptığı açıklamada, “Hayat, Amedy’e çok yakındı. Elbette Amedy onu planlarıyla ilgili olarak bilgilendirdi. Bence ikisi de Hayat’ın Suriye’de saklanması gerektiğinde fikir birliğine vardı. Hayat’ın Suriye’de olması beni çok korkutuyor. Dayanamayacak. Onu zorla evlendirecekler, kampa ya da benzer bir yere yerleştirecekler. Amedy demir parmaklıklar ardındayken, Hayat yalnızdı, sıkıntılıydı, çılgına dönmüştü” dedi.

Charlie Hebdo saldırganlarından kaçan grafiker: Dolapta saklandım

Charlie Hebdo'nun ilk sayısı yok sattı

'Paris'te dergiyi bastıktan sonra Musul'a uçak kaçıracaklardı'


Hayat’ın dinle ilgili mesajlar gönderdiğini de anlatan arkadaşı, “Bana peçe takan kadınlara hakaret edilen Fransa’dan ayrılmamı ve yurtdışına gitmemi tavsiye etmişti. Bana ‘Fransa işe yaramaz bir ülke ’ derdi” diye ekledi.

Hayat Boumeddiene'in babası polise gitti

Komplo teorileri: Charlie Hebdo

Katliamdan sonraki ilk Charlie Hebdo kapağında da Hz. Muhammed var