İnfazı böyle izlediler

İnfazı böyle izlediler
İnfazı böyle izlediler
IŞİD, Irak'ta üç kişiyi daha eşcinsel olduğu gerekçesiyle infaz etti. Üç kişinin binadan aşağı atıldığı esnada aşağıdaki kalabalığın infazı izlemesi dikkat çekti.

RADİKAL - Irak'ta IŞİD'in, eşcinsel oldukları gerekçesiyle 3 kişiyi yüksek bir binadan atarak öldürdüğü bildirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre IŞİD, dün Musul'un Cumhuriyet Caddesi'ndeki Ulusal Sigorta Şirketi'ne ait 10 katlı binanın çatısından eşcinsel oldukları gerekçesiyle 3 kişiyi gözleri bağlı şekilde atarak öldürdü.

Sputnik'te yer alan habere göre, binadan atılan 3 kişinin, olay yerinde hayatını kaybettiği, örgüt militanlarının halka seslenerek söz konusu kişilerin "suçunun eşcinsellik olduğunu" duyurduğu aktarıldı. Iraklı emekli albay Salih Hamid, "IŞİD, bir bölgenin kontrolünü kaybetmesi yaklaştığında, halkı idamlar ve cezalarla korkutarak ordunun yaptığı operasyonlardan destek alıp isyan etmelerini bastırmaya çalışıyor" dedi.

‘KADINLARIN KIYAFETİ KONUSUNDA BASKILARINA DEVAM EDİYOR'

Hamid, IŞİD'in özellikle elinde bulunan petrol kuyularının kontrolünü kaybetmesinin ardından, çeşitli kentlerde askeri operasyonlarının finansı için ‘zekat ve kira' gibi değişik nedenlerle halktan para topladığını belirterek, "Bunun yanında özellikle kadınların kıyafeti konusunda baskılarına devam ediyor. Bölge halkı da kentten çıksalar bile örgüt militanların her dakika yanı başlarında olduğu hissine kapılıyor" diye konuştu.

‘MUSUL'U KURTARMA OPERASYONUNDA ACELE EDİLMESİ GEREK'

Hükümete çağrı yapan Hamid, Musul'u kurtarma operasyonunda acele edilmesi gerektiğini, her geçen gün halkın hükümete olan güveninin azaldığını ve sonunda IŞİD'e boyun eğmek zorunda kaldıklarını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Irak

  ,

  Eşcinsel

  ,

  Para

  ,

  örgüt

  ,

  petrol

  ,

  emekli

  ,

  kira

  ,

  sigorta

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/137200613720061

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Helakolasıcalar - legendary

  İŞİD, İslam dünyası sessiz kaldığı için var. Kur'an yakıldı diye ortalığı yakıp yıkan kitle, insan hayatı söz konusu olunca vurdumduymaz olduğu için var. İŞİD, arkasındaki karanlık ideoloji sorgulanmadığı için var, bu topraklarda laisizm eksikliğinden dolayı var... Ata'nın din ile devlet işlerini birbirinden ayırmakla ne kadar doğru yaptığını ancak bunlar başımıza gelince mi anlayacağız! İlginçtir ki şeriatı isteyen bu kalabalıklar içinde yaşamaktan muaf olmayı da ister. O kalabalığa fırsat verseniz hepsi soluğu kafir dedikleri Avrupa ülkelerinde alır...