'İngiliz birlikler ABD üniformalarıyla Suriye'de operasyona katıldı'

'İngiliz birlikler ABD üniformalarıyla Suriye'de operasyona katıldı'
'İngiliz birlikler ABD üniformalarıyla Suriye'de operasyona katıldı'
İngiliz özel hava kuvvetlerinin, ABD'nin Suriye'de düzenlediği IŞİD militanı Ebu Sayyaf'a yönelik operasyona, ABD ordusunun kıyafetleriyle katıldığı öne sürüldü.

RADİKAL – İngiltere, IŞİD’e karşı Suriye’de daha aktif olup olmamayı tartışırken, Mail on Sunday gazetesinden çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Gazete , İngiliz özel hava kuvvetlerinin, ABD ’nin Suriye’de düzenlediği IŞİD militanı Ebu Seyyaf’a yönelik operasyona, ABD ordusunun kıyafetleriyle katıldığını yazdı.

Ebu Seyyaf’ın öldürüldüğü ve eşi Ümmü Seyyaf’ın yakalandığı gece operasyonunun ABD ve İngiltere ortaklığında gerçekleştiğini vurgulayan gazete, bu durumun parlamentonun onayından geçmediği halde meydana geldiğini vurguladı. İngiliz birliklerin, Suriye’nin Deyr ez-Zor kentine ABD’ye ait bir uçakla gittikleri, ABD ordusuna ait üniforma giydikleri ve Amerikan silahları taşıdıkları iddia edildi.

ABD'den Suriye'de IŞİD'e ağır darbe

Operasyonda Seyyaf’ın evinin olduğu bölgeye ilk olarak İngiliz birliklerin indiği ve ABD’ye bilgi verdiği belirtilirken, Seyyaf’ın o anda evde olduğunu da İngiliz birliklerin doğruladığı ifade edildi.

Nusra'dan Halep'in kuzeyini boşaltma açıklaması

'Hamas yetkilisi Türkiye'den kovuldu'

IŞİD'i vuracak olan ABD uçakları İncirlik'e geldi

IŞİD Humus'ta onlarca kişiyi kaçırdı


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İngiltere

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  haber

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  Mail

  ,

  İddia

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD