İngiliz genç kızlar Rakka'da mı?

İngiliz genç kızlar Rakka'da mı?
İngiliz genç kızlar Rakka'da mı?
Terör örgütü IŞİD'e katılmak üzere Türkiye üzerinden Suriye'ye gittiği öne sürülen üç genç kızın, örgütün işgal altında tuttuğu Rakka'da oldukları öne sürüldü.

RADİKAL - IŞİD'e katılmak için İngiltere'nin başkenti Londra'dan Suriye'ye gittiği iddia edilen üç genç kızın, Rakka kentinde oldukları ileri sürüldü.

Sky News'un Türkiye -Suriye sınırında bulunan muhabiri Stuart Ramsay'e dayandırdığı haberine göre, üç kız, kendileriyle daha önce internet aracılığıyla irtibatta olan başka bir İngiliz kızın yanında, Rakka'da bir evde bulunuyor. Ramsay, haberde, "Sağlam kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre kızlar Rakka'dalar, güvendeler ve başka bir İngiliz kızla kalıyorlar" ifadesini kullandı. Söz konusu kişinin Aralık ayında kaçıp IŞİD'e katıldığı ve kızların okul arkadaşı olduğu da iddialar arasında. 

İngiltere Türkiye'ye polis göndermeyi tartışıyor

IŞİD'e katılan İngiliz kızların İstanbul'daki görüntüleri ortaya çıktı

AİLELERDEN POLİSE İHMAL SUÇLAMASI

Genç kızların aileleri önceki gün, İngiliz polisini önemli bir mektubu doğrudan kendilerine iletmedikleri için ihmalle ve işini iyi yapmamakla suçlamıştı. 15 yaşındaki Shamima Begum, 15 yaşındaki Amira Abase ve 16 yaşındaki Kadiza Sultana'nın aileleri, kızlarına polis tarafından verilen ve Suriye'ye giden başka bir arkadaşlarıyla ilgili ifadeleri için izin istenen mektubun kendilerine ulaşmadığını, bu mektubun kendilerine ulaşması halinde kızlarının Suriye'ye gidişlerini önleyebileceklerini kaydetmişti.
     
17 Şubat'ta Londra'dan İstanbul'a giden kızların Türkiye'den Suriye'ye geçerek IŞİD'e katıldıkları tahmin ediliyor. Üç İngiliz genç kızın 18 Şubat'ta İstanbul Bayrampaşa otogarında görüldükleri güvenlik kamerası görüntüleri geçen hafta yayınlanmıştı. (AA) 

İngiliz genç kızların ailesinden polise suçlama