İngiliz gizli servisi MI5'ın başı Parker: "Şimdi İngiltere hedef"

İngiliz gizli servisi MI5'ın başı Parker: "Şimdi İngiltere hedef"
İngiliz gizli servisi MI5'ın başı Parker: "Şimdi İngiltere hedef"
İngiliz gizli servisi MI5'ın başı Andrew Parker, Fransa'daki saldırıların kopyası eylemlerin İngiltere'de beklendiğine dikkat çekerken "Şimdi İngiltere hedef" uyarısında bulundu.

RADİKAL-Bundan sonra IŞİD terörünün İngiltere ’de operasyon yapacağına inanan İngiliz terör uzmanları, Fransa’daki bugüne kadarki en büyük terör eylemi olarak tanıttıkları bu haftaki saldırılarla ilgili esrarın çözülmesi için dört saldırgandan tek sağ kalan 26 yaşındaki Cezayir asıllı Fransız kadın terörist Hayat Boumeddiene’nin konuşturulmasına bel bağladı.
İngiltere casuslarının terör komplolarını zamanında ortaya çıkarttığı söyleyen İngiliz gizli servisi MI5’ın başı Andrew Parker, Fransa’daki saldırıların kopyası eylemlerin İngiltere’de beklendiğine dikkat çekerken “Şimdi İngiltere hedef” uyarısında bulundu.


İMAM NİKAHLI İKİNCİ EŞİ 

Yahudilere ait süpermarketine yapılan operasyonda öldürülen saldırgan Amedy Coulibaly’nin (32) imam nikahlı karısı olduğu anlaşılan Hayat Boumeddiene’nin baskının başında kocasının yanında olduğu, sonradan kargaşadan yararlanarak kaçtığı öğrenildi. Peçesiz hiç görülmeyen aşırı radikal dinci saldırganın, Amedy Coulibaly’nin silahlı soygun suçundan girdiği hapisten çıkması için evlenmeden önce Amedy Coulibally’i dört yıl beklediği bildirildi. Haberi geniş veren Daily Mail gazetesi, Amedy Coulibaly’nin Hayat Boumeddiene’yi radikalleştirdiğini ileri sürdü. Fransa’da 48 saat hayatı durduran dört teröristten biri olan Amedy Coulibaly’nin baskının başında yanında olan sevgilisinin silahlı ve tehlikeli olduğuna dikkat çekildi.


PEÇESİZ FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI Daily Mail, 27 yaşındayken Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’ı karşılamak için seçildiği sırada Amedy Coulibay’nin çekilen bir fotoğrafı ile Hayat Boumeddiene’ye ait olduğu iddia edilen Amedy Coulibaly’e sarılırken bikinili bir pozunu yayımladı. Tüm pozları peçeli olan Hayat Boumeddine’nin yüzü açık tek fotoğrafını , Fransız polisi Hayat Boumeddiene ve Amedy Coulibaly’nin fotoğraflarını tanık bulmak için dağıttığında basına verdi.

Faruk ZABCI/LONDRA, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/126959412695941

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Vaayy! O Ne Öyle? - Clear

  Manşetteki fotoğrafı gördünüz mü? İngiliz kolluk güçlerinin kılıkları ve donanımları dudak uçuklatıyor.Sanki en zorlu savaşa giden "rambo" komandolar gibi...Bir de bizimkilere laf söylemeyen kalmıyor.Hangisi daha korkutucu ve gaddarca? Ha diyeksiniz ki "onlar öyle giynir ama öyle davranmazlar".Öylemi? Her baskında öldüresiye sıkıyorlar ve de öldürüyorlar.Daha ne olsun? Yakalayıp yargılanmak için mahkemeye mi çıkaracaklar sanıyorsunuz? Ama bizim kolluk güçleri ortalığı kan gölüne döndürenleri, İHTARA RAĞMEN durmadıklarında ve kolluk görevlisi öldürdüklerinde,ölü ele geçirince nedense kıyamet kopuyor.Heyırdır,bu ne iş? Batı Alemi yapınca mübah oluyor da,biz yapınca mı günah oluyor?