İngiliz kadın 'kardeşlerini' doğurdu

İngiliz kadın 'kardeşlerini' doğurdu
İngiliz kadın 'kardeşlerini' doğurdu

Soldan sağa: Ruth, Maddy, Alex, Ellen

İngiltere'de Ellen Bown adlı kadının, rahmini aldıran annesinin yeni eşinden çocuk sahibi olabilmesi amacıyla 'kardeşlerine' hamile kaldığı bildirildi.

RADİKAL - İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Ellen Bown isimli bir kadının, sağlık nedenleriyle 30’lu yaşlarında rahmini aldırmak zorunda kalan annesi Jenny Dias’ın yeni eşinden çocuk sahibi olabilmesi için "kardeşlerine" hamile kalmayı kabul ettiği ortaya çıktı. Kendi yumurtası üvey babası Tony’nin spermleri ile döllenen genç kadın , Alex ve Ruth adını verdikleri sağlıklı ikiz bebekler dünyaya getirdi.

Hürriyet'te yer alan habere göre, şu anda 12 yaşında olan "kardeşlerinin" aynı zamanda biyolojik annesi olan genç kadın, bebeklerin doğar doğmaz annesi Jenny ve üvey babası Tony tarafından yasal olarak evlat edinildiğini ve hayatları boyunca onlarla birlikte yaşadığını söyledi.

Ayaktakiler (soldan sağa): Jenny Dias, Maddy, Alex, Tony. Oturanlar: Yerde oturan Ruth, sandalyede oturan Ellen Bown

NASIL DOĞDUKLARINI SAKLAMADILAR

İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Jenny Dias, çocuklardan dünyaya nasıl geldiklerini hiçbir zaman saklamadıklarını söyledi. Şu anda 65 yaşında olan Dias, “İkizler bana anne, Tony’e ise baba diye hitap ediyor.  Ellen’in onları dünyaya getirdiğini bildikleri için çocuklukları boyunca ona ‘Karın-anne’ diye hitap ettiler. Şimdi ise ona sadece Ellen diyorlar. O çocuklar için ikinci bir anne” dedi.

                                                                                        Alex ve Ruth

Ellen’in 17 yaşında Maddy isimli bir kızı da olduğunu belirten Dias, “Annesi hamile kaldığında Maddy sadece beş yaşındaydı ancak ona durumu anlatmıştık. Annesinin karnındaki bebeğin anneanne ve dedesine ait olduğunu, doğduğunda onlarla birlikte yaşayacağını biliyordu” dedi.

İkizler Alex ve Ruth, soy ağaçlarının biraz “karışık” olduğunun farkında olsalar da özünde “tamamen normal bir aile olduklarını” söyledi.