İngiliz polisi üç genç kızı İstanbul'da arıyor

İngiliz polisi üç genç kızı İstanbul'da arıyor
İngiliz polisi üç genç kızı İstanbul'da arıyor

Kadiza Sultana ve Shamima Begum

İngiliz polisi, 15 ve 16 yaşlarında üç genç kızı aradığını duyurdu. Aranan kişilerin son olarak İstanbul'a geldiği açıklanırken, polis, genç kızların IŞİD'e katılmak üzere Suriye'ye gittiğinden endişe duyduklarını belirtti.

RADİKAL – İngiliz polisi, ikisi 15, biri 16 yaşındaki üç genç kızı aradığını duyurdu. Londra’nın doğusunda yaşayan genç kızların, IŞİD’e katılmak üzere Suriye ’ye gittiğinden endişe ediliyor.

CNN’de yer alan habere göre, 15 yaşında ismi açıklanmayan genç kızın yanı sıra, Shamima Begüm (15) ve Kadiza Sultana (16) aranıyor. Son olarak Salı günü Gatwick Havalimanı’ndan Türk Havayolları’na ait bir uçak seferiyle İstanbul ’a gelen genç kızların, ailelerine haber vermeden seyahat ettikleri belirtildi. Polis, genç kızların ailelerine “o gün evde olmayacaklarını” söylediğini ifade etti.Terörle mücadele yetkilisi Richard Walton, aranan kişilerin, Aralık’ta Suriye’ye giden 15 yaşında başka bir genç kızla yakın arkadaş olduğu bilgisini verdi. Walton, “Bu genç kızların güvenliği konusunda çok endişeliyiz ve konu hakkında bilgi sahibi olanların polisle konuşmasını tavsiye ediyoruz. Şu anda önceliğimiz bu kişilerin, ailelerine güvenli bir şekilde dönmesini sağlamak” dedi.

Kadiza Sultana

Shamima Begum

Ailesinin isteği üzerine ismi açıklanmayan üçüncü genç kız