İngiliz turistler Mısır'dan bavulsuz dönüyor

İngiliz turistler Mısır'dan bavulsuz dönüyor
İngiliz turistler Mısır'dan bavulsuz dönüyor
İngiliz Guardian gazetesi, Başbakan Cameron'ın onay vermesiyle binlerce İngiliz turistin cuma günü yanında bavulları olmadan çok sıkı güvenlik kontrolü altında ülkeye giriş yapacaklarını yazdı.

RADİKAL - Mısır'ın Sina Yarımadası bölgesinde düşen ve mürettebat dahil çoğu Rusya vatandaşı toplam 224 kişinin ölümüne neden olan Rus yolcu uçağının içine kalkıştan önce bomba yerleştirilmiş olması ihtimalinin oldukça güçlü olduğu belirtilirken, İngiltere'nin bu bölgeyle uçuşları karşılıklı olarak iptal etmesi nedeniyle Şarm El Şeyh kentinde 20 bin İngiliz turist mahsur kaldı.

İngiliz Guardian gazetesi, Başbakan Cameron'ın onay vermesiyle binlerce İngiliz turistin Cuma günü yanında bavulları olmadan çok sıkı güvenlik kontrolü altında ülkeye giriş yapacaklarını yazdı.

Şarm El Şeyh'te 20 bin İngiliz turist mahsur

Times gazetesinin, "Casuslar uçağı IŞİD'in valizdeki bombayla havaya uçurduğunu düşünüyor" manşetli haberine göre, İngiliz turistler uçak şirketleriyle yapılan anlaşmalarla bugünden itibaren ülkelerine dönecekler ama valizlerini peşlerinden tutulan kargo uçakları taşıyacak. İngiliz turistler uçağa sadece küçük çantalarını alabilecekler.

TERÖR SALDIRISI PLANI

Daily Telegraph gazetesi de "İngiliz Casuslar IŞİD bomba komplosunu ortaya çıkarttılar" manşetli haberinde İngiliz gizli servisinin kanıtı ortaya çıkarttığına dikkat çekerken İngiliz turistlerin uçaklarda güvenliğin arttırılmasıyla nedeniyle bagajlarını yanlarına alamayacaklarını yazdı. İngiliz gizli servisinin mesajlara girerek IŞİD'in bölgede büyük bir terör saldırısı planları yaptığını saptadığı kaydedildi.

Mısır-Rusya uçağı düştü!

Mısır'ın Sina bölgesinde bir Rus yolcu uçağının düşmesi ve henüz düşme nedeninin belirlenememesi, pek çok havayolu şirketiyle birlikte İngiliz hükümetinin de Şarm El Şeyh bölgesine uçuşları iptal etmesine neden oldu. Bundan dolayı bölgede bulunan 20 bin İngiliz turist, kentte mahsur kaldı.

THY, Şarm El Şeyh seferlerini iptal etti

KABİNE ACİL TOPLANIYOR

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, uçuşların yeniden başlatılması için çalışmalarını sürdürdüğünü ve yarın uçuşların yeniden başlamasını umduklarını bildirdi. İngiltere Başbakanı David Cameron'ın bugün konuya ilişkin acil kabine toplantısına başkanlık etmesi bekleniyor.

BOMBA BAGAJA MI YERLEŞTİRİLDİ?

Uçağın kargo bölümüne giriş izni olan bir kişinin uçağın kalkışından önce bir bagajın içine bomba yerleştirmiş olabileceği ifade ediliyor. 

Obama'dan düşen Rus uçağıyla ilgili açıklama

ABD BAŞKANI OBAMA: BOMBA İHTİMALLERDEN BİRİ

Perşembe akşamı CBS radyo kanalına konuşan ABD Başkanı Barack Obama da bomba olasılığının ihtimallerden birisi olduğunu söylemişti. (DHA)

İngiltere: Rus uçağı bombayla düşürülmüş olabilir

Metrojet: Uçak dış etken nedeniyle parçalandı