İngiltere parlamentosundan THY Genel Müdürü'ne davet

İngiltere parlamentosundan THY Genel Müdürü'ne davet
İngiltere parlamentosundan THY Genel Müdürü'ne davet
İngiltere Parlamentosu İçişleri Komisyonu'nun, THY Genel Müdürü'yle Londra Büyükelçisi'ni Suriye'ye giden üç İngiliz genç kızla ilgili dinlemek üzere komisyona davet edeceği belirtildi.

RADİKAL - İngiltere Parlamentosu İçişleri Komisyonu'nun THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç'i dinlemek üzere davet edecekleri açıklandı.

Sol'da yer alan habere göre, komisyondan yapılan açıklamada, "THY Genel Müdürü Temel Kotil'i ve Türkiye 'nin Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç'i, Suriye 'de IŞİD'e katılmalarından endişe edilen üç İngiliz kız ve terör örgütlerine katılmak için Türkiye üzerinden seyahat eden genç insanların sayısının artmasıyla ilgili dinlemek üzere davet edecektir" denildi.

İngiliz polisi üç genç kızı İstanbul'da arıyor

POLİS KOMİSERİ DE KONUŞACAK

10 Mart'ta yapılması planlanan oturumda, Komisyon'un ayrıca, Londra polisi komiseri Sir Bernard Hogan-Howe'u da dinleyeceği ifade edildi.

İçişleri Komisyonu Başkanı İşçi Partili Milletvekili Keith Vaz da konuyla ilgili, "Komisyon, hem THY Genel Müdürü hem de Türkiye Büyükelçisi'nin, bu problemle ilgili görüşlerini dinlemek istemektedir" ifadesini kullandı.

İngiliz polisi üç genç kız için Türkiye'de

IŞİD'E KATILMAK İÇİN SURİYE'YE GİTTİLER

İngiltere Terörle Mücadele Polis Birimi geçen hafta yaptığı açıklamada, 15 yaşındaki Shamima Begum, 15 yaşındaki Amira Abase ve 16 yaşındaki Kadiza Sultana isimli üç genç kızın 17 Şubat günü Londra'daki Gatwick Havaalanı'ndan THY'nin TK 1966 sefer sayılı yolcu uçağıyla İstanbul'a gittiklerini kaydetmişti.

Polis, yakın arkadaş olan üç genç kızın, Suriye'ye ulaşmak ve terör örgütü IŞİD'e katılmak amacıyla Türkiye'ye gittiklerinin tahmin edildiğini belirtmiş, kızların bulunması için Türkiye'ye ekip gönderdiğini açıklamıştı. Genç kızların aileleri ise basın aracılığıyla çocuklarına İngiltere'ye dönmeleri ve kendileriyle iletişime geçmeleri çağrısında bulunmuştu.

İngiliz Polisi: Kızların Suriye'ye geçtiğine inanıyoruz