İngiltere'de özel okulda seks skandalı

İngiltere'de özel okulda seks skandalı
İngiltere'de özel okulda seks skandalı
İngiltere'de bir özel okulda görev alan genç öğretmenin öğrencisiyle cinsel ilişkiye girdiği ortaya çıktı. Öğretmenin meslekten atıldığı belirtildi.

RADİKAL - Yıllığı 30 bin pound (115 bin TL) olan yatılı okulda görev alan genç öğretmen öğrencisi ile birlikte olunca meslekten atıldı.

Vatan'da yer alan habere göre, İngiltere 'nin köklü okullarından Oakham yatılı okulunda görev alan dizayn ve teknoloji öğretmeni Ruth Vaughan, 18 yaşındaki öğrenci ile mezuniyet balosunda öpüştü. Mahkemede, çiftin düzenli bir ilişkiye başladıkları, hatta Vaughan'ın öğrenciyi üniversitesinde ziyaret ettiği ve cinsel ilişkiye girdikleri belirtildi. Vaughan'ın öğrenciyle seks yaptığında öğrencinin okuldan mezun olmasına rağmen 'güven konumundaki kişi' pozisyonunu ihmal ettiğine karar verildi.

'Öğrenci A' olarak tanımlanan genç, mahkemede 2013'te düzenlenen mezuniyet balosunda öğretmen ile öpüştüğünü ve birbirlerinin numaralarını aldıklarını söyledi. Yaz boyunca cinsel ilişkileri olduğunu iddia eden öğrencinin ifadesini reddeden Vaughan, Ağustos 2013'e kadar seks yapmadıkları konusunda ısrar etti.

MAHKEMEYE VİDEOYLA KATILDI

Şu an yaşadığı Suudi Arabistan'dan mahkemeye video üzerinden kanıtlarını sunan 25 yaşındaki öğretmen, 'Öğrenci A'yı üniversitede ziyaret ettiğini ve seks yaptıklarını kabul etti. Öğrencinin öğretmenlik yaptığı okuldan mezun olmasına rağmen "yaşadıkları ilişkinin uygun olmadığını" kabul eden Vaughan, pişman olduğunu söyledi.

İngiliz eğitim birimleri tarafından suçlu bulunan Vaughan, etik dışı davranışları gerekçesiyle öğretmenlik mesleğinden atıldı.