Interpol Haşimi için yakalama kararı çıkarttı

Interpol Haşimi için yakalama kararı çıkarttı
Interpol Haşimi için yakalama kararı çıkarttı
Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Haşimi hakkında Interpol tarafından yakalama kararı çıkartıldı.

Uluslararası Polis Teşkilatı (Interpol), Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi'nin yakalanması için kırmızı bülten yayımladı. Interpol'ün internet sitesinde, Iraklı yetkililerin talebi üzerine Haşimi'nin ülkedeki terör saldırılarını finanse etmek ve bunlara yardım etmek şüphesiyle yakalanması için kırmızı bülten yayımladığını duyurdu.
Interpol'ün kırmızı bülten yayımlaması, teşkilata üye 190 ülkede Haşimi'nin görüldüğü yerde tutuklanması anlamına geliyor. Kırmızı bültenle Haşimi'nin uluslararası seyahatleri önemli ölçüde kısıtlanacak. (AA)


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Irak

  ,

  Kırmızı

  http://www.radikal.com.tr/108734210873425

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Erdogan korur. - 1umut2

  Sudan'in eli kanli diktatöru Omar Al Bashir hakkinda da öyle bir karar vardi, ama bu ulkenin tepesindeki ummetci basbakan onu krallar gibi karsiliyordu.Hatt "muslumanlar soykirim yapmaz, Omar Albashir de musluman oldugu icin soykirim yapmamistir" diyordu. Simdi Interpol Hashimi hakkinda da tutuklama karari almis, ama Erdo onu da koruyor.

  kuzey iraktan biz istemeden - feritq

  kolaysa cikarsinlar onu

  Haşimi ile ırak halkının sorunu yokmuş - turkdanis

  burada Haşimi ile sorunu olan ABD imiş meğerki..gerekçeleri Haşimi teroristmiş..

  TAŞ KALP - HARAYDIN

  Taş kalpliler İNSANLARI din mezhep kabile çatışmasına sürüklüyorlar, içlerinden birini tutup diğerine yürü diyorlar, bu nasıl insanlık?

  Hikaye - mataman

  Turkiyenin Interpolden arama emri cikarttigi ergenekon sanigi Dalan Almanyada kimsenin tindigi yok. Hasimi Turk yanlisi politikaci ama su anda Türkiyede bile degil. Arasinlar bulurlar