İntihar bombacısının polisle son konuşması kamerada

İntihar bombacısının polisle son konuşması kamerada
İntihar bombacısının polisle son konuşması kamerada
Paris'te 129 kişinin öldürüldüğü saldırılarla ilgili dün Saint-Denis banliyösünde baskın düzenleyen polisin, intihar bombacısı kadınla son konuşması ortaya çıktı.

RADİKAL – Fransa’nın başkenti Paris’te IŞİD militanlarının 129 kişiyi öldürmesinin ardından dün Saint-Denis banliyösünde baskın düzenleyen polis ile baskın sırasında intihar eden kadın arasındaki son konuşma ortaya çıktı. Saldırıların beyni Abdülhamit Ebayud’un kuzeni olduğu belirtilen 26 yaşındaki Hasna Aitboulahcen, dünkü baskın esnasında kendini havaya uçurmuştu.

İngiliz Independent gazetesinin haberine göre, bir bölge sakini tarafından kaydedilen ve TFI kanalına verilen görüntülerde, polis ve intihar bombacısı kadın görülmüyor, ancak aralarında geçen diyalog net bir şekilde duyuluyor.

“Erkek arkadaşın nerede, nerede?” diye soran polise, “O benim erkek arkadaşım değil” sözleriyle yanıt veren Aitboulahcen, bu sözleri birkaç kez tekrarlıyor ve daha sonra intihar yeleğiyle kendini patlatıyor. International Business Times’ın haberine göre ise Aitboulahcen, ölmeden önce “Yardım edin! Yardım edin!” diye bağırıyor.

Valls: Teröristlerin kimyasal veya biyolojik silah kullanma riski var

1989’da Fransa’da doğan Aitboulahcen'in uzun yıllar Paris’te yaşadığı belirtildi. 

Esad: Terörizm yenilmeden görevi bırakmayacağım

Rusya ve ABD'nin yeni IŞİD hedefi: Petrol tankerleri

Paris saldırıları sonrası Charlie Hebdo: Onların silahları, bizim şampanyamız var