İntihar edecekti polis vurarak öldürdü!

İntihar edecekti polis vurarak öldürdü!
İntihar edecekti polis vurarak öldürdü!
Belçika'nın Liege bölgesinde intihar edeceği yönünde kendini polise ihbar eden bir vatandaşın, olay yerine gelen polisler tarafından öldürüldüğü açıklandı.

RADİKAL - Liege Bölge Savcılığı, dün akşam bir vatandaşın polisi arayarak intihar edeceği yönünde ihbarda bulunduğunu açıkladı. Polislerin olay yerine gittiği ve vatandaşı ikna etmeye çalıştığı belirtilirken, o esnada intihar edecek şahsın birkaç kez cebinde silah varmış gibi hareket ettiği belirtildi. Şahsın silahlı olduğu ve silahına davranırken polisin daha hızlı hareket ederek vatandaşı vurduğu açıklandı. Yaralanan vatandaşın hastanede hayatını kaybettiği ifade edildi.

Savcılık olayla ilgili soruşturma açarken, polislerin gözaltına alınmasını gerektirecek bir durum olmadığı kaydedildi. (CİHAN)


  ETİKETLER:

  Akşam

  ,

  Soruşturma

  ,

  silah

  ,

  İntihar

  http://www.radikal.com.tr/141852514185251

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  Türkiye'de olsa, en azından beraat edene ya da soruşturmada aklanana kadar polisi süründürürler. Terfi edemez, kurslara müracaat edemez, yurt dışına gidemez. Dün, ağzına mermi sürdüğü silahı kendisine doğrultan motorsikletliyi vuran polis, bizde içeride. Vurulan rahmetlinin Atatürkçü olduğu, doğa sevdiği kuş, beslediği falan yazılıyor gazetelerde, ne alakaysa. Hakikaten bizde, kişileri iyice şizofrenikleştiren ve olaylar arasında doğru bağlantı kurma yeteneğini öldüren bir eğitim sistemi var.