Irak Musul'daki Türk askeri için BM'ye gidiyor

Irak Musul'daki Türk askeri için BM'ye gidiyor
Irak Musul'daki Türk askeri için BM'ye gidiyor
Irak Başbakanı Dışişleri Bakanlığı'na, 'Türkiye'nin Irak topraklarına müdahalesi' nedeniyle BM Güvenlik Konseyi'ne resmi şikayetini iletmesi için talimat verdi.

RADİKAL - Irak Başbakanı Haydar İbadi, Dışişleri Bakanlığı'na, "Türkiye'nin Irak topraklarına müdahalesi" nedeniyle Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne resmi şikayetini iletmesi için talimat verdi. Başbakanlığın internet sitesindeki açıklamada, Güvenlik Konseyi'nin Türkiye'den, askerlerini Irak'tan "derhal çekmesini talep etmesi" istenildi. 

Dışişleri Müsteşarı Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Özel Temsilcileri sıfatıyla dün Bağdat'a giderek Irak Başbakanı İbadi, Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi ve Savunma Bakanı Halit el-Ubeydi ile görüşmüştü.

Sistani: Egemenliğimizi ihlal edenlere müsamaha gösterilmemeli

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, görüşmelerde Türkiye'nin, Irak'ın egemenliğine ve toprak bütünlüğüne duyduğu saygının vurgulandı. Irak Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise, Iraklı yetkililerin Türk heyetine Türkiye'nin derhal askerlerini geri çekmesi talebini ilettiği belirtildi.

Başbakanlık'tan Irak açıklaması yapıldı

IŞİD militanlarının 'maaşlarını' düşürüyor

ABD: IŞİD petrolünün bir bölümü Türkiye'ye gidiyor


  http://www.radikal.com.tr/149093514909351

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yüzde 49,5 oy almak . - user1141139

  Politikacıların zeka düzeyini artırmıyor.Askerleri çekmeyiz diyenler bir kaç hafta içinde çekmek zorunda olduklarını görecek.