Irak ordusu: Tikrit'i 3 gün içinde IŞİD'den alacağız

Irak ordusu: Tikrit'i 3 gün içinde IŞİD'den alacağız
Irak ordusu: Tikrit'i 3 gün içinde IŞİD'den alacağız
İran destekli Bedir Tugayları'nın da komutanlarından El Nuri, kentteki tüm IŞİD militanlarının kuşatıldığını ve üç gün içinde kenti geri alacaklarını söyledi.

RADİKAL - Irak ordusu ile birlikte IŞİD'e karşı savaşan Şii milislerin sözcüsü Kerim El Nuri, üç gün içinde kenti geri alacaklarını söyledi. Fransız haber ajansı AFP'ye konuşan İran destekli Bedir Tugayları'nın da komutanlarından El Nuri, kentteki tüm IŞİD militanlarının kuşatıldığını belirtti. 

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Kerim El Nuri'nin sözcüsü olduğu "Halk Seferberliği" adlı Şii milisler, iki haftadır Tikrit'te IŞİD'e karşı yürütülen harekatta ön safta yer alıyor. Irak ordusu, IŞİD militanlarına karşı özellikle keskin nişancıları kullanıyor.

Kasım Süleymani'den Tikrit'te Arapça video

BBC: IŞİD, Tikrit'te Irak ordusuna karşı klorin gazı kullandı

Bir süre ara verilen örgüte yönelik askeri harekat takviye birliklerin Tikrit'e gönderilmesinin ardından sürecek. IŞİD militanlarının kent merkezine çok sayıda mayın döşedikleri biliniyor. Daha önce BBC'ye konuşan Şii milislerin bir diğer komutanı Muhsin El Hamdi de, Tikrit'in gerekirse her sokakta girilecek çatışmalarla kurtarılacağını söylemişti.

CIA Direktörü: Esad'ın devrilmesini istemiyoruz

Bağdadi, Boko Haram'ın biatını kabul etti

Irak ordusu Tikrit merkezini kurtardı