Irak'ta IŞİD'e karşı ordu kuruldu

Irak'ta IŞİD'e karşı ordu kuruldu
Irak'ta IŞİD'e karşı ordu kuruldu
Irak'ta IŞİD'e karşı yeni bir güç kuruldu. Selahattin Valisi Raid El Cuburi Tuzhurmatu'ya bağlı Süleyman Beg'de Sünni Araplar tarafından kurulan Şehit Umeyye El Cbara ordusunu ziyaret etti.

RADİKAL - IŞİD'e karşı kurulan bu güçte ülkenin farklı illerinden gönüllü olarak katılımcılar var. Selahattin Valisi Cuburi burada, Selahattin ilinin IŞİD'den tamamen arındırılması için operasyonların kapıda olduğunu söyledi. Süleyman Beg nahiyesinde eğitim almakta olan yeni güçte başta Selahattin ili ve diğer bazı illerden gönüllü vatandaşlar yer alıyor.

Vali El Cuburi kurulan yeni askeri güce destek verdiklerini belirterek IŞİD'e karşı Selahattin ilindeki tüm aşiret güçlerinin birlikte hareket etmesi gerektiğini belirtti. Tuzhurmatu Kaymakamı Şella Abdil ise, Süleyman Beg nahiyesindeki eğitim merkezini ziyaret eden vali El Cuburi'ye teşekkür etti.  Selahattin İl Meclisi Güvenlik Komisyonu Başkanı Casim Cibara ise kurulan bu ordu içerisinde Türkmenlerin de aralarında olduğu farklı etnik ve mezhep gruplarından gönüllülerin yer aldığını, Selahattin ilinin IŞİD belasından kurtarılacağını söyledi. (DHA)


  ETİKETLER:

  eğitim

  ,

  güvenlik

  ,

  Karşı

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/130408413040841

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yeni katliam çetesi - aharasa

  bunlar da amerikan desteğindedir ve gelecekteki yeni ışidin, yeni elkaidenin tohumları olacaklardır. çünkü bu mücadelenin temeline yine din, yine aşiret, yine gönüllülük konmakatdır.