Irak'tan Türkiye'ye 'süre yarın doluyor' mesajı

Irak'tan Türkiye'ye 'süre yarın doluyor' mesajı
Irak'tan Türkiye'ye 'süre yarın doluyor' mesajı
Irak Başbakanı Haydar El İbadi'nün dün Türkiye'nin Musul'a gönderdiği askerleri 48 saat içerisinde gere çekmesini istemesinin ardından bu gün de Irak Dışişleri Bakanı İbrahim El Caferi', Türkiye'ye "Verdiğimiz süre yarın doluyor" mesajı gönderdi.

RADİKAL- Irak Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Peşmergeler ve IŞİD'le savaşan diğer muhalif grupları eğitmek için Musul'a gönderdiği askerlerini çekmesi talebini yineledi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye'nin askerlerini çekmesi için verilen sürenin yarın dolacağı hatırlatıldı.

NTV'nin haberine göre Irak Dışişleri Bakanı İbrahim El Caferi, Türkiye'nin Musul'dan askerlerini çekmesi için verdikleri sürenin salı günü dolacağını söyledi.

Caferi, Türkiye'nin askerlerini çekmemesi durumunda konuyu Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin gündemine taşıyacaklarını vurguladı.

Irak Başbakanı Haydar El İbadi dün Türkiye'nin askerlerini çekmesi için 48 saat süre tanıdıklarını söylemişti.

Başban Ahmet Davutoğlu ise, Irak Başbakanı  El İbadi'ye bir mektup göndererek, "Irak hükümetinin hassasiyetleri giderilinceye kadar Başika'ya yeni asker gönderilmeyecek" demişti.