İran, alım miktarı artırılırsa Türkiye'ye doğalgazda indirime hazır

İran, alım miktarı artırılırsa Türkiye'ye doğalgazda indirime hazır
İran, alım miktarı artırılırsa Türkiye'ye doğalgazda indirime hazır
İran Milli Petrol Şirketi'nin Uluslararası İlişkiler Direktörü Azizullah Ramazani, 'Türkiye, satın aldığı doğalgaz miktarını artırırsa daha düşük fiyatla alım yapabilir' dedi.

RADİKAL - İran Milli Petrol Şirketi'nin Uluslararası İlişkiler Direktörü Azizullah Ramazani, doğalgaz fiyatında Türkiye ile devam eden anlaşmazlığın çözülmesi için müzakerelerin sürdüğünü söyledi.

Fars ajansının haberine göre, iki ülkeden delegelerin sorunun bir ay içinde çözmek amacıyla görüştüğünü aktaran Azizullah Ramazani, "Türkiye, satın aldığı doğalgaz miktarını artırırsa daha düşük fiyatla alım yapabilir" dedi.

Rusya, Türkiye'nin ek doğalgaz talebini reddetti

Türkiye, 1996'da İran'dan gaz almak için 25 yıllığına anlaşma imzalamıştı. Fakat Türkiye, İran'ın sattığı gazın fiyatının yüksek olduğunu belirterek yüzde 25'lik indirim talep ediyor. Türkiye, bu konuda İran'ı uluslararası mahkemeye de verdi.

Taner Yıldız: Doğalgazı Rusya'dan bağışla değil, parayla alıyoruz

Suriye 'deki askeri faaliyetleri sebebiyle Rusya'ya tepki gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , "Biz Rusya'nın bir numaralı doğalgaz tüketicisiyiz. Türkiye'yi kaybetmek, Rusya için ciddi kayıp olur. Türkiye gerektiğinde doğalgazı çok farklı yerlerden temin edebilir" demişti. (CİHAN)

Rusya, PYD ile görüştü

Yeni moda: Hacı Putin!