İran Devrim Muhafızları: Hizbullah'ın yanındayız

İran Devrim Muhafızları: Hizbullah'ın yanındayız
İran Devrim Muhafızları: Hizbullah'ın yanındayız
İran Devrim Muhafızları Ordusu, Hizbullah'ın dün Lübnan sınırında İsrail ordusuna ait bir askerî konvoya yaptığı saldırı hakkında açıklamada bulundu.

RADİKAL - İran Devrim Muhafızları Ordusu, Hizbullah’ın dün İsrail’e yaptığı saldırıyla ilgili açıklama yaptı. Fars haber ajansının bildirdiğine göre İran Devrim Muhafızları Ordusu, bugün bir açıklama yaparak tüm imkanlarıyla İsrail’e karşı Hizbullah’ın yanında yer aldığını ifade etti.

Devrim Muhafızları tarafından yapılan açıklamada halkın ve devlet yetkililerinin Kuneytra’da İsrail saldırısı sonucu hayatını kaybeden General Muhammed Ali Allahdadi’nin cenaze törenine gösterdiği yoğun katılıma teşekkür edildi.

İsrail savaş uçağı Golan Tepeleri'ni bombaladı

Hamas: İsrail'in Hizbullah saldırısı bölge istikrarını tehdit ediyor


Yapılan açıklamada “General Allahdadi’nin Hizbullah savaşçılarının yanında Siyonistlerin cinayetiyle şehit edilmesi, Filistin işgalcilerine karşı birleşik bir İslami cephenin oluştuğunu göstermektedir” denildi ve “Devrim Muhafızları Ordusu, Kudüs davasını ve bölgedeki İslami Direniş’i gasıp Siyonist rejime karşı desteklemeyi asli misyonu ve görevi olarak görmektedir ve katil Siyonistlerle mücadelede tüm imkanlarıyla İslami Direniş savaşçılarının yanında yer alacaktır” ifadesine yer verildi.

İran: Kuneytra saldırısından ABD'ye sonra mesaj yolladık

Hizbullah Lübnan sınırında İsrail askerî konvoyunu vurdu

Suriye'den Golan Tepeleri'ne iki roket fırlatıldı