İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsünden İmralı sürecine destek

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsünden İmralı sürecine destek
İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsünden İmralı sürecine destek
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ramin Mihmanperest, PKK'lı 3 kadının Fransa'da öldürülmesi olayının İran'la bağlantılı olduğuna dair çıkan iddiaları "Şeytanca bir eylem" olarak nitelendirirken İmralı sürecine destek verdiklerini bildirdi.

TAHRAN - Fransa ’da 3 PKK ’lının öldürülmesi konusunda İran’ı suçlayan Türk medyasının hareketini "Şeytani bir eylem" olarak nitelendiren Mihmanperest, ""İran ve Türkiye ilişkilileri, daima karşılıklı saygı ve iyi komşuluk esasına göre kurulmuştur. Bu bakış açısından dolayı İran, Türkiye’nin toprak bütünlüğü, istikrar ve güvenliğini kendi istikrar ve güvenliği olarak görmektedir" dedi.

İmralı’yla yapılan görüşmelere de değinen Mihmanperest, "İran, daima hükümetler ve etnik guruplar arasındaki barış görüşmelerini desteklemiştir ve Türkiye’nin başlattığı bu süreci de desteklemektedir" dedi.

İranlı sözcü bazı medya organlarının Türk kamuoyunda İran’dan kötü bir imaj yaratmaya çalıştığını ancak iki ülke halkı ve devletleri arasındaki derin ilişkiler nedeni ile bunda başarılı olamadıklarını ekledi.(dha)


  ETİKETLER:

  PKK

  ,

  Fransa

  ,

  İran

  ,

  Türkiye

  ,

  İmralı

  ,

  Medya

  ,

  Sözcü

  ,

  ülke

  ,

  Eylem