İran donanmasını Aden Körfezi'ne gönderdi

İran donanmasını Aden Körfezi'ne gönderdi
İran donanmasını Aden Körfezi'ne gönderdi
Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyonun Yemen saldırıları sürerken, İran donanmasının Aden Körfezi ve Bab'ül Mendeb'e gideceği açıklandı.

RADİKAL - Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan ve 10 ülkeden oluşan koalisyonun Yemen'de düzenlediği bombardımanlar sürerken, hava saldırılarını sıklıkla eleştiren ve ateşkes çağrısında bulunan İran 'ın bölgeye donanmasını göndereceği bildirildi. Donanmanın Aden Körfezi ve Bab'ül Mendeb'e gideceği açıklandı.

Press Tv'de yer alan habere göre, 34'üncü Filo, İran'ın güneyindeki Bender Abbas'tan Çarşamba sabahı ayrıldı. Donanmanın gönderilmesine gerekçe olarak ise, "İran'ın çıkarlarını ve nakliye hattını korumak" gösterildi. Konu hakkında açıklama yapan Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Habibullah Sayyari, filonun korsanlarla mücadele edeceğini belirtti. 

Nasrallah: Suudi Arabistan'ın yenilgisi büyük olacak

İran Donanması, Aden Körfezi ve Bab'ül Mendeb'de 2008'in Kasım ayından bu yana korsanlarla mücadele yürütüyor.

ABD: Yemen operasyonuna silah yardımımızı hızlandırdık

Suudi Arabistan: İran Husilere yardım ediyor

İranlı sözcüden Erdoğan'a sert sözler


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İran

  ,

  Sözler

  ,

  Hava

  ,

  silah

  ,

  açıklama

  ,

  çarşamba

  http://www.radikal.com.tr/133160013316001

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İki Orta Çağ Zorbası Yönetim. - Su Cemre Sim

  İran yönetimi, iki milyon genci Saddam ile yok etti; kazanan ABD oldu. Halkını Orta Çağ karanlığına soktu; kazanan ABD oldu. Suudi yönetimi kendi halkına dünyayı zindan ederken, şimdi Orta Çağ masallar içinde, yoksul Yemen'e saldırıyor. Önce gidin halkınızın karnını doyurun. Hırsız , cani, maşa yönetimler.