İran: En büyük zararı savaşı çıkaranlar görür

İran: En büyük zararı savaşı çıkaranlar görür
İran: En büyük zararı savaşı çıkaranlar görür
İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Suriye'nin, 'direniş cephesinin ön sırasında yer aldığından dolayı İran için özel önem taşıdığını söyledi.

TAHRAN – İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İran’ın bölgede bir savaş çıkmaması için son iki haftadır büyük bir çaba içerisinde olduğunu söyledi.

Başkent Tahran’da bir toplantıda konuşan Ruhani, “Bir savaş çıkarsa, hasarın en aza indirilmesi ve düşmanın bir an önce savaşı sürdürmekten vazgeçmesi için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Ruhani, Suriye ’ye karşı yapılacak bir savaşta en büyük zararı savaş çıkaranların ve onların bölgedeki dostlarının göreceğini ifade etti.


SURİYE’YE YARDIM TALİMATI VERDİM
İran Cumhurbaşkanı ülkesindeki ekonomik sıkıntılara rağmen Suriye’ye insani yardımların yapılması için ilgili kurumlara talimat verdiğini kaydetti.

Ruhani, “Kriz durumunda olan ve halkına ekmek sağlamakta zorluk yaşayan bir İslam ülkesi varken onlara yardıma koşmalıyız. Tüm sıkıntılara rağmen dün başta gıda ve un yardımları olmak üzere Suriye’ye insani yardım yapılması için ilgili kurumlara talimat verdim” açıklamasında bulundu.

DHA


  ETİKETLER:

  İran

  ,

  Suriye

  ,

  İslam

  ,

  gıda

  ,

  ekmek

  ,

  Karşı