İran: Kuneytra saldırısından ABD'ye sonra mesaj yolladık

İran: Kuneytra saldırısından ABD'ye sonra mesaj yolladık
İran: Kuneytra saldırısından ABD'ye sonra mesaj yolladık
İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Hizbullah komutanları ve General Muhammed Ali Allahdadi'yi anmak için Tahran'da düzenlenen bir toplantının ardından yaptığı açıklamada, İsrail'in Kuneytra saldırısından sonra ABD'ye mesaj gönderdiklerini belirtti.

RADİKAL - İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, İsrail’in İranlı bir generalin de ölümüyle sonuçlanan Kuneytra saldırısıyla ilgili olarak ABD ’ye mesaj gönderdiklerini açıkladı.

Yakın Doğu Haber 'de yer alan habere göre, dün Kuneytra saldırısında hayatını kaybeden Hizbullah komutanları ve General Muhammed Ali Allahdadi’yi anmak için Tahran’da düzenlenen bir toplantıya katılan Abdullahiyan, ABD’ye gönderilen mesaja dair bilgi verdi. İrna’ya özel açıklamada bulunan İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan, “General Muhammed Ali Allahdadi’nin şehadetinden sonra diplomatik kanallarla ABD’ye bir mesaj gönderdik. Mesajda, ABD'lilere Siyonist rejimin kırmızı çizgimizi aştığını belirttik ve Siyonist yetkililer attıkları bu adımın sonuçlarını beklesinler dedik” diye konuştu.

Suriye'den Golan Tepeleri'ne iki roket fırlatıldı

İran'dan İsrail'e: Misilleme için özel bir şeyler yapacağız


İrna haber ajansı, Tahran’ın doğusundaki bir camide düzenlenen törene aralarında Cumhurbaşkanı birinci yardımcısı İshak Cihangiri ve Kudüs Ordusu Komutanı General Kasım Süleymani’nin de olduğu İranlı üst düzey sivil ve askeri yetkililer ile Hizbullah’ın Tahran Temsilcisi Abdullah Safiyuddin’in de katıldığını bildirdi.

Hizbullah Lübnan sınırında İsrail askerî konvoyunu vurdu

İsrail savaş uçağı Golan Tepeleri'ni bombaladı