İran, maket Amerikan uçak gemisini batırdı

İran, maket Amerikan uçak gemisini batırdı
İran, maket Amerikan uçak gemisini batırdı
İran Devrim Muhafızları Ordusu, başlattığı askeri tatbikatta gerçek ebadıyla aynı boyutta yapılmış maket Amerikan uçak gemisini onlarca füzenin isabetiyle batırdı.

RADİKAL - İran, ülkenin güneyindeki stratejik öneme sahip Hürmüz Boğazı ve Basra Körfezi'nde geniş kapsamlı askeri tatbikat başlattı. 'Yüce Peygamber 9' adıyla başlatılan operasyonun ilk gününe yaklaşık gerçek ebadıyla aynı boyutta yapılmış Amerikan uçak gemisi batırıldı.

Devrim Muhafızları Ordusu tarafından yapılan ve ülke ordusunun da destek verdiği tatbikatta, Hürmüz Boğazı'na yerleştirilmiş maket ABD gemisi ilk önce kıyıdan fırlatılan füzelerle hedef alındı. Ardından gemi, füze ve roketlerle donatılmış onlarca sürat bot tarafından vuruldu. Tatbikat kapsamında nokta atışı yapabilen ve akıllı füzeler taşıyan helikopterden ABD gemisine atışlar yapıldı.

İran: Türkiye operasyonu IŞİD ile birlikte yaptı

Tatbikatın diğer aşamasında onlarca hücum bot tarafından geniş bir alana 10 dakika boyunca mayınlar yerleştirildi. (DHA) 

Yeni Zelanda Irak'a asker gönderiyor

İran için Mossad ayrı Netanyahu ayrı konuşmuş!


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Irak

  ,

  İran

  ,

  Türkiye

  ,

  Netanyahu

  ,

  Füze

  ,

  Asker

  ,

  Gemi

  ,

  ülke

  ,

  Devrim

  ,

  IŞİD

  http://www.radikal.com.tr/130104513010454

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  helal olsun - user605553

  bravo radikal... sakın bozma. bu yoldan aynen böyle devam et.

  din kavramı - nihilistsarapci

  Günah işlememek, günahtan korunmuş olmak yani "İsmet" sıfatı olan peygamber adını, yok etmek amacıyla yapılan füze tatbikatına 'Yüce Peygamber 9' olarak vermek??? İşte günümüzde din kavramı budur.

  sertırmak'a - keremaras

  Başlığa bakınca "ahan da işte dünya savaşı" diye heyecanlanan ama sonra heyecanı kursağında kalan bir okuyucu profili görüyorum:) Şaka tabi ki... Bunlar İranın zaman zaman nükseden ve iç/ dış kamuoyuna yönelik propaganda ihtiyaçlarından kaynaklanan bilinçli bir sendrom. İrrasyonalitenin bile sağlam bir rasyonalitesi vardır İran medeniyetinde.

  Ayıp! - sertirmak

  Sırf dikkat çekeceğiz diye gerçeği aşırı tahrif eden bir başlık kullanmanız gazetecilik etiğiyle ne kadar bağdaşır ben bilemedim... Kınıyorum.