İran: Netanyahu'nun konuşması mantık yoksunu

İran: Netanyahu'nun konuşması mantık yoksunu
İran: Netanyahu'nun konuşması mantık yoksunu
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun dün ABD'de Kongre'de yaptığı konuşmaya İran'dan tepki geldi. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Netanyahu'nun konuşmasını, 'mantık yoksunu ve aşırılık gündemlerinin uluslararası politikaya dayatılması çabası' sözleriyle niteledi.

RADİKAL - İran, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun ABD Kongresi’nde yaptığı konuşmayı Tel Aviv’deki radikallerin zayıflığının ve yalnızlığının göstergesi olarak niteledi.

İrna haber ajansının haberine göre İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Efhem, Netanyahu’nun ABD Kongresi’nde yaptığı konuşmanın seçim propagandasının bir parçası olduğunu söyledi. Merziye Efhem, Netanyahu’nun konuşmasını “Radikal grupların Siyonist rejim taraftarları arasında bile yalnızlaşmasının ve zayıflığının bir göstergesi” ve “mantık yoksunu ve aşırılık gündemlerinin uluslararası politikaya dayatılması çabası” olarak niteledi.

Obama'dan Netanyahu'nun Kongre konuşmasına yanıt

OBAMA KONUŞMAYI İZLEMEDİ

Dünya kamuoyunun bu bebek katili rejime herhangi bir değer vermediğinden kuşku kalmadı” diyen Merziye Efhem, Netanyahu’nun İran’ın barışçı nükleer programının amaç ve niyetleriyle ilgili sözlerinin de sürekli tekrarladığı yalanlardan ibaret olduğunu söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Kongresi’nde yaptığı konuşmada İran’ın Yahudi milletini yok etmeye çalıştığını söylemişti. Netanyahu’nun Kongre’deki konuşması sık sık ayakta alkışlanırken, 60 Demokrat Partili temsilcinin konuşmayı boykot ettiği bildirildi.

Beyaz Saray da ABD Başkanı Barack Obama’nın Netanyahu’nun konuşmasını izlemediğini açıkladı.

İranlı komutan Tevassuli Suriye'de öldürüldü

Kasım Süleymani, operasyon için Tikrit'te

Murat Yetkin yazdı. "Bir Suud aklıyla İran karşıtı cepheye katılmamız kaldı"

ABD: Tikrit operasyonuna hava desteği yok