İran, 'seçime kadar Esad' dedi

İran, 'seçime kadar Esad' dedi
İran, 'seçime kadar Esad' dedi
İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, Suriye'de Beşşar Esad'in 2014'teki seçime kadar devlet başkanı kalmasını istediklerini söyledi.

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, Suriye 'de Beşşar Esad 'in 2014'teki seçime kadar devlet başkanı kalmasını istediklerini söyledi.

Suriye'nin başkenti Şam'da Esad tarafından kabul edildikten sonra düzenlediği basın toplantısında konuşan İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi, "En iyi senaryo, 2014 yazında yapılacak seçime kadar Esad'in devlet başkanı kalması" dedi.

İranlı yetkili Alaaddin Burucerdi, daha sonra, özgür devlet başkanlığı seçiminde Suriye halkının kendini ifade edebileceğini ve kaderine karar verebileceğini savundu.

Suriye'nin komşularını muhalifleri desteklemekle eleştiren Burucerdi, bu ülkeleri isim vermeden, 'anlaşmazlıkları ve krizi artırmaya çalışmak'la suçladı.

Burucerdi, bu ülkelerin, "Krizin er ya da geç sona ereceğini ve kötü politikaların Suriye halkının hafızasına kazınacağını" bilmesi gerektiğini söyledi. 


AA