İran Suriye'deki asker sayısını artırdı

İran Suriye'deki asker sayısını artırdı
İran Suriye'deki asker sayısını artırdı
İran Suriye'de son günlerde yaşanan gelişmelerin ardından ülkedeki asker sayısını artırdığını açıkladı.

RADİKAL - İran Devrim Muhafızları Ordusu Halkla İlişkiler Sorumlusu Tuğgeneral Ramazan Şerif, Suriye 'deki silahlı örgütlere karşı cephe hatlarında yaşanan yeni gelişmeler üzerine bu ülkedeki İranlı asker sayısının arttırıldığını belirtti. İranlı komutan Suriye'ye gönderilen İranlı askerlerin "danışmanlık görevi" için bu ülkede bulunduğunu kaydetti.

İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Emir Abdullahiyan da İran'ın Suriye yönetimin isteği üzerine bu ülkedeki "askeri danışman" sayısını arttırdığını bildirdi. Abdullahiyan İran askerlerinin terörizme karşı mücadele amacıyla Suriye'ye gittiğini dile getirdi.

Rusya: Özgür Suriye Ordusu'na hava desteği vermeye hazırız

İRAN ANSAR KORUMA BİRLİĞİ DE SURİYE'DE

İran medyası, İran Ansar Koruma Birliği'ne mensup 2 İranlının geçen günlerde Suriye'deki çatışmalarda öldürüldüğünü aktardı. Devrim Muhafızları'na bağlı olan Ansar, İranlı yetkili ve makamlarını korumakla görevli bir birlik olarak tanımlanıyor.

Ürdün ve Rusya'dan Amman'da koordinasyon merkezi

Ölen Ansar üyelerinin kimliği Abdullah Bakıri Niyareki ve Emin Kerimi olarak açıklandı. Suriye'nin Halep kentinde öldürülen Niyareki, daha önce Mahmud Ahmedinejad'ın cumhurbaşkanı olduğu dönemde korumalığını yapıyordu. (DHA) 

ABD özel kuvvetleri Irak'ta kimi kurtardı?

Rusya 'Mısır' dedi, Ankara rahatsız oldu

Nasrallah: Bölgedeki savaş Amerikan planına teslim olmayı reddeden herkese yönelik