İran: Türkiye bir seçenek değil

İran: Türkiye bir seçenek değil
İran: Türkiye bir seçenek değil
İranlı kadın milletvekili Zühre İlahiyan, Türkiye'nin, "Suriye düşmanları"nın zirvesine ev sahipliği yapmasına ve Ankara yetkililerinin "İran karşıtı" son tutumuna bakıldığında, 5+1 ile müzakere için İran'ın seçeneği olmadığını savundu.

TAHRAN– İran’dan Türkiye ’ye sert tepkiler sürüyor. İranlı kadın milletvekili Zühre İlahiyan, Türkiye’nin “ Suriye düşmanları”nın zirvesine ev sahipliği yaptığını, Ankara ’nın “İran karşıtı” tutum aldığını savunurak Türkiye’nin 5+1 ile müzakere için İran'ın seçeneği olmadığını öne sürdü.

İranlı milletvekili Zühre İlahiyan, İran medyasınca yansıtılan açıklamasında Türkiye'den Müslüman bir devlet olarak bağımsız karar vermesini beklediklerini kaydetti.

İran ile 5+1 arasında yeni tur müzakerelerin yeri ile ilgili İlahiyan, Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi'nin de belirttiği gibi müzakerelerin yerinin henüz kesinlik kazanmadığını söyledi.

İlahiyan, Türkiye’nin “Suriye düşmanları”nın zirvesine ev sahipliği yapmasına ve ayrıca Ankara yetkililerinin “İran karşıtı” son tutumuna bakıldığında, 5+1 ile müzakere için İran'ın seçeneği olmadığının anlaşıldığını savunurken de müzakereler için şu anda Bağdat seçeneğinin gündemde olduğunu belirtti.(anka)


  ETİKETLER:

  İran

  ,

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  Ankara

  ,

  Müzakere

  ,

  Kadın

  ,

  Tur

  ,

  Bağdat