İran'da 6.5'lik deprem

İran'da 6.5'lik deprem
İran'da 6.5'lik deprem
İran'ın güneydoğusunda dün akşam meydana gelen 6,5 büyüklüğündeki depremde, ilk belirlemelere göre, 7 kişi öldü, yüzlerce kişi de yaralandı.


TAHRAN - Yerel bir yetkilinin sözlerini aktaran Mehr haber ajansı, depremin Sahraj bölgesini vurduğunu ve kalıntıların altından 7 kişinin cesedinin çıkarıldığını belirtti.

Depremin merkez üssünün Kırman eyaletinde bulunan Hüseyinabad kentinin yakınlarında olduğunu bildiren yetkililer, depremden sonra, biri 5 büyüklüğünde olmak üzere, 22 artçı depremin kaydedildiğini söyledi. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

KIZILAY'DAN İRAN 'A YARDIM
Türk Kızılayı, Kerman eyaletindeki depremin ardından İran'a 2 TIR yardım malzemesi gönderdi.

Kızılay Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, İran'ın güney bölgesindeki Kerman eyaletinde şiddetli bir deprem meydana geldiği haberinin hemen ardından Kızılay Afet Operasyon Merkezince bölgedeki gelişmelerin takip edildiği belirtildi.

Açıklamada, Kızılay'ın Kuzeydoğu Anadolu Bölge Afet Yönetim ve Lojistik Merkezi'nden 2 TIR dolusu çadır, battaniye ve katalitik sobanın Kerman eyaletine gönderildiği bildirildi.

Açıklamada, ihtiyaç duyulması halinde bölgeye ek yardım malzemesi ve uzman afet müdahale ekibi ulaştırılması için tüm hazırlıkların tamamlandığı, bölgedeki gelişmelerin yakından takip edildiği belirtildi. (aa)