İran'dan İsrail'e: Misilleme için özel bir şeyler yapacağız

İran'dan İsrail'e: Misilleme için özel bir şeyler yapacağız
İran'dan İsrail'e: Misilleme için özel bir şeyler yapacağız
Beş Hizbullah militanı ve İran Devrim Muhafızları Generali Muhammed Ali Allahdadi'nin hayatını kaybettiği Kuneytra saldırısı hakkında konuşan Komutan Yardımcısı General Hüseyin Selami, 'Misilleme için özel bir şeyler yapacağız' dedi.

RADİKAL - İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı General Hüseyin Selami, Kuneytra saldırısı ile ilgili olarak İsrail ’e yönelik "özel bir misillemenin söz konusu" olduğunu söyledi.

Yakın Doğu Haber 'de yer alan habere göre, El Alem televizyonuna demeç veren İran Devrim Muhafızları Komutan Yardımcısı General Hüseyin Selami, Batı Şeria’da da yeni bir cephe açılmasının gündemde olduğunu ve bunun aşamalı olarak gerçekleşeceğini söyledi. General Selami konuşmasını devamında, “Özellikle Golan yakınlarındaki Kuneytra bölgesindeki olayla ilgili intikam ve misilleme için kesinlikle özel bir şeyler yapacağız” dedi. General Selami, saldırıyla ilgili ayrıntının sorulması üzerine ise şöyle dedi:

“Bu misillemenin niteliğinden söz edecek değiliz; ama bu Allah’ın izniyle mutlaka gerçekleşecek. Kuneytra’daki olayda ümmetin evlatları olan Hizbullah’tan aziz kardeşlerimiz ve General Allahdadi, şehit oldu. Devrim Muhafızları Komutanlık bildirisinde de işaret edildiği üzere Devrim Muhafızları Ordusu ve Hizbullah’ın tarihi, göstermektedir ki bunlar hiçbir saldırıyı intikamsız ve cevapsız bırakmamıştır.

İsrail'den Golan Tepeleri açıklaması: İran'ı hedef almadık


'BİZİM CEVAP VERDİĞİMİZİ BİLİYORLAR'

Bildiğiniz gibi Siyonistler bir dönem bizim bilim adamlarımıza terörist saldırılar yaptılar. Ama onlar bizim nerelerde onlara cevap verdiğimizi çok iyi biliyorlar. Biz ilan etmiyoruz; ancak onlar çok iyi biliyorlar. Nitekim bundan sonra da bilim adamlarımıza yönelik terörlerden vazgeçtiler.”

İran'dan İsrail'e: Yıkıcı yıldırımlara hazır olun


İsrail'in Kuneytra saldırısında beş Hizbullah militanı ve İran Devrim Muhafızları Generali Muhammed Ali Allahdadi hayatını kaybetmişti.

İsrail'den Hizbullah aracına saldırı

İran Devrim Muhafızları Komutanı Suriye'de öldürüldü

Fehim Taştekin yazdı. "İran ve Hizbullah İsrail'i vuracak mı? "

Hizbullah'tan İsrail'e iki kelimelik yanıt