İran'dan seçim değerlendirmesi

İran'dan seçim değerlendirmesi
İran'dan seçim değerlendirmesi
İran'dan pazar günü yapılan seçimlerle ilgili ilk resmi değerlendirme geldi. Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Merziye Afham tarafından yapılan açıklamada, 'seçimlerin bölgedeki barış ve istikrarın güçlenmesinde etkili rol oynaması' temenni edildi.

RADİKAL - Türkiye ’deki 7 Haziran seçimlerini değerlendiren İran Dışişleri Bakanlığı “seçimlerin bölgedeki barış ve istikrarın güçlenmesinde etkili rol oynamasını” temenni etti.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Merziye Afham tarafından yapılan yazılı açıklamada, seçimlerin sakin bir atmosferde ve yüzde 86’lik yüksek katılımla gerçekleşmesine dikkat çekilerek, “Bu Türkiye halkı ve devleti için büyük bir zaferdir” ifadesine yer verildi. İranlı sözcü, “Türkiye’ye dost bir ülke olan İran, sakin ve barışçıl geçen komşu ülkedeki seçimleri önemsemekte ve ülke halkının kalkınma ve refahına katkı sağlayacağını ümit etmekte” diye kaydetti.

Afham, İran’ın iki ülke ilişkilerinin gelecekte tüm boyutlarda daha yüksek seviyelere çıkacağına inandığını sözlerine ekledi. (DHA)