İran'dan Türkiye'ye yanıt

İran'dan Türkiye'ye yanıt
İran'dan Türkiye'ye yanıt
İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan Arap koalisyonunun Yemen'de hava saldırıları düzenlemesiyle ilgili açıklamalarda bulunurken Türkiye'ye de yanıt verdi.

RADİKAL - İran ve dünya güçleri arasında Tahran’ın nükleer programı konusunda yürütülen müzakereler kapsamında İsviçre’nin Lozan şehrinde bulunan İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran’ı eleştiren sözlerini değerlendirdi.

İran devlet televizyonunun haberine göre, Zarif, “Stratejik hatalar ve hırslı politikalarla bölgede onarılmaz hasarlara neden olanların, sorumlu  politikalar benimseyerek kapasitelerini  barış ve huzurun sağlanmasında kullanmaları iyi olur” diye konuştu.

BÖLGE ÜLKELERİNE ÇAĞRI

İranlı bakan , “ Türkiye ’yle değişik alanlardaki stratejik ilişkilerimize büyük önem verip saygı duymaktayız. Mevcut şartlarda tüm ülkeler bölgede istikrarın sağlanması için hareket etmeli” dedi.

Erdoğan: Yemen'deki operasyona lojistik destek verebiliriz

Zarif, “İran, Yemen’in toprak bütünlüğünün sağlanması ve bu ülkeye istikrar ve güvenliğin dönmesi için bölgedeki tüm kardeşlerinin katılımıyla bu ülkedeki çeşitli guruplar arasındaki diyalogu kolaylaştırabilir” ifadelerini kullandı. (DHA) 

Yemen'de saldırılar sürüyor: 39 ölü

Husi lideri: Zafere kadar savaşacağız

Murat Yetkin yazdı. "Statükocu Sünni cephe Şii yayılmasını Yemen'de tutabilecek mi?"

Suriye: Yemen'deki gelişmelerden kaygılıyız