İranlı kadın milislerden 'nunçaku' gösterisi!

İranlı kadın milislerden 'nunçaku' gösterisi!
İranlı kadın milislerden 'nunçaku' gösterisi!
İran Devrim Muhafızları'na bağlı milis güçlerin yaptığı tatbikatta kadın milislerin nunçaku gösterisi dikkat çekti. 

RADİKAL -  İran Devrim Muhafızları Ordusu'na bağlı Besic adlı gönüllü milislerin katılımıyla başkent Tahran'da geniş kapsamlı bir tatbikat yapıldı. 50 bin Besic milisinin katıldığı, "Sarallah İktidarı" adlı tatbikat kapsamında, milis güçler iki gün boyunca iç ve dış tehditlere karşı hazırlıklarını sergilediler.

Tatbikatın amacı olası tehditlere karşı savunma ve güvenlik hazırlıklarını göstermek olarak açıklanırken, milis güçlerin sergiledikleri yakın dövüş teknikleri dikkat çekti.
Tatbikat kapsamında Devrim Muhafızları'na bağlı kadın milislerin yakın dövüş tekniklerini ve özellikle nunçaku kullanımını sergilemesi büyük ilgi çekti. (DHA/TAHRAN)


  ETİKETLER:

  İran

  ,

  Kadın

  ,

  güvenlik

  ,

  Devrim

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/142878614287861

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Teokratik faşizm - legendary

  Farklı hiçbir yaşam tarzına, dünya görüşüne, inanca yer bırakmayan totaliter, radikal, bağnaz ve gerici toplumlar bugün de şahit olduğumuz gibi hep problem üretmişlerdir. Yakın gelecekte de bu durum değişmeyecektir. Özelde siyasal İslam günümüzde en büyük faşist akım konumundadır. Geçmişteki diğer faşist akımlardan farkı küreselleşmenin de etkisiyle, kendisine küresel düzlemde hareket imkanı bulmaktadır. Aslında küreselleşme olumlu baktığım ve toplumların dışa açılmasını sağlayan, hümanist bir süreçtir ancak ne yazık ki böyle olumsuz yan etkileri olduğunu da kabul etmek gerek. Dün Suriye, yarın başka bir yer sonuçta birer birer devletlerin çözüldüğü İslam dünyası hiçbir farklılığa yaşam hakkı tanımayan, gerici ve baskıcı rejimlerle dünyevi kaygılar taşımamaktadır. Dünyevi problemlerin kaygısını taşımayan ve gerici özlemlerle yaşayan üstelik bundan memnun olan bir kesim hariç sadece insanların birbirini ezercesine kaçmak istediği yerler durumundadır. İran'da öyledir. bir Suriye değildir ama fırsatını bulduğunda insanların terk etmek için yarıştığı bir ülkedir. Üstelik Batıya küfür üzerine kurulu bu rejimin insanları ne paradokstur ki hep o batı ülkelerine kaçma peşindedir... Bir ülkenin, ulusun başarı kriteri açık ve basittir. Baktığınızda şunun yanıtını verin yeter: Bu ülke, insanların yaşamak isteyeceği bir yer mi, terk etmeye çalıştığı bir yer mi?