İranlı Kanuni gözaltına alındı

İranlı Kanuni gözaltına alındı
İranlı Kanuni gözaltına alındı
İran'da "Muhteşem Yüzyıl"ı Farsça seslendiren ve aralarında Kanuni Sultan Süleyman'a ses veren sanatçının da yer aldığı bir grup gözaltına alındı!

TAHRAN - İran ’da da gösterilen “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde aralarında Kanuni Sultan Süleyman’ı da seslendiren bir grup seslendirmecinin gözaltına alındığı belirtildi.

İran medyası, uydu üzerinden Farsça dublajlı olarak yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisin İran’daki seslendirmecilerinden bazılarının tutuklandığını aktardı.

Konuyla ilgili çıkan haberlerde, seslendirmecilerin neden alıkonulduğu hakkında bilgi verilmezken mahkemeye çıkarılan seslendirmecilerin tutuklandığı bilgisine yer verildi. Tutuklananlar arasında Sultan Süleyman’ı seslendiren kişinin de bulunduğu kaydedildi.

Yaşanan olayın ardından dizinin bundan sonra Farsça altyazılı orijinal Türkçe dilinde yayınlanması bekleniyor.

“Sultan’ın Haremi" adıyla İngiltere merkezli ’GEM Classic TV’den Farsça dublajlı olarak yayınlanan Muhteşem Yüzyıl dizisi, son zamanlarda Türkiye ’nin yanı sıra İran’da da geniş tartışma konusu olmuştu. İran medyasındaki yapılan değerlendirmelerin çoğunda dizi eleştiriliyor. Fars haber ajansı konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede dizide İranlıların aşağılandığı yorumuna yer vermişti. (DHA)