İranlı komutan: Suudi Arabistan yıkıcı yanıtla karşılaşacak

İranlı komutan: Suudi Arabistan yıkıcı yanıtla karşılaşacak
İranlı komutan: Suudi Arabistan yıkıcı yanıtla karşılaşacak
İranlı Tuğgeneral Ahmet Rıza Purdestan, Suudi Arabistan'ın Yemen'e saldırmaya devam etmesi halinde 'yıkıcı bir yanıt alacağını' söyledi.

RADİKAL – İran Kara Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Ahmet Rıza Purdestan, Suudi Arabistan öncülüğünde kurulan koalisyonun Yemen’e düzenlediği hava saldırılarını eleştiren açıklamalarda bulundu. Purdestan, Suudi Arabistan’ın saldırılarına devam etmesi durumunda Yemen’in içinden “yıkıcı bir cevap alacağını” söyledi.

Press Tv’nin haberine göre, Purdestan, “Suudi Arabistan ordusunun deneyimi yok ve çok kırılgan. Eğer bir yıpratma savaşıyla karşılaşırsa, yıkıcı darbeler beklemelidir ve ağır yenilgi alacaktır” dedi. Suudi Arabistan’a “kardeş katilliğini” durdurması yönünde çağrı yapan Purdestan, saldırıların Yemen halkı arasında “birlik ve dayanışmayı” güçlendirdiğini vurguladı.

Nasrallah: Suud rejimine 'Dur' deme zamanı

İRAN'IN TEK KAYGISI İNSANİ YARDIM

Yemenlilerin Suudi kentlerini hedef alması durumunda Riyad’ın bu durumla baş etmekte zorlanacağını söyleyen İranlı Tuğgeneral, İran’ın bu krizin parçası olmadığının ve Suudi Arabistan’la savaşa girmek istemediklerinin altını çizdi. Purdestan, İran’ın tek kaygısının Yemen halkının “çektiği acıları azaltmak” amacıyla ülkeye insani yardım göndermek olduğunu da sözlerine ekledi.

Ruhani: Nefret tohumu ektiniz, karşılığını göreceksiniz

THY, Yemen seferlerini 1 Haziran'a kadar iptal etti


  ETİKETLER:

  İran

  ,

  THY

  ,

  Nefret

  ,

  Hava

  ,

  Birlik