İranlı komutan Tevassuli Suriye'de öldürüldü

İranlı komutan Tevassuli Suriye'de öldürüldü
İranlı komutan Tevassuli Suriye'de öldürüldü
İran Devrim Muhafızları'na bağlı Fatimiyyun Tugayları Komutanı Ali Rıza Tevassuli'nin Suriye'nin Deraa kentindeki çatışmalarda öldürüldüğü bildirildi.

RADİKAL - Suriye ’de Şii kutsal mekanlarını korumakla görevlendirilen, İran Devrim Muhafızları'na bağlı Fatimiyyun Tugayları Komutanı Ali Rıza Tevassuli, Deraa kentindeki çatışmalarda öldü.

İran resmi haber ajansı Fars’in haberine göre, İran Devrim Muhafızları'na bağlı Fatimiyyun Tugayları'nın komutanı Ali Rıza Tevassuli, yardımcısı Rıza Bahşi ve yanlarındaki 5 İranlı asker Deraa kentinde öldürüldü. Irak ve Suriye'deki askeri varlığını önceleri reddeden İran, IŞİD'in ilerlemesinin ardından ‘kutsal mekânları korumak, ülke ordularına ve gönüllü milislere askeri danışmanlık yapmak’ gerekçesiyle bu bölgelerde bulunduğunu açıklamıştı.

İran'dan Obama'nın çağrısına ret!

SÜLEYMANİ DE İRAN'DA

İran yönetimi, Irak’ta mezhepçi ve ayrımcı politikalar yürüttüğü gerekçesiyle ülkedeki farklı kesimler tarafından eleştirilen ve görevini Şii siyasetçi Haydar İbadi’ye devreden eski başbakan Nuri Maliki’nin en büyük destekçisiydi. İran Devrim Muhafızları'nın dış operasyon gücü Kudüs Gücü'nün başındaki isim General Kasım Süleymani'nin Irak topraklarındaki operasyonlara katıldığına dair fotoğraflar İran basını tarafından yayınlanıyor.

Gönül Tol yazdı. "Amerika-İsrail ilişkilerinde tarihi kırılma "

Son olarak üst düzey bir İranlı komutan, İsrail’in Suriye’nin Kuneytra bölgesinde gerçekleştirdiği ve altı Hizbullah mensubunun öldürüldüğü saldırıda yaşamını yitirmişti. Hizbullah’ın kısa bir süre önce gerçekleştirdiği misilleme saldırısında da iki İsrail askeri ölmüştü.

Beyaz Saray Sözcüsü Earnest: İran'a karşı askeri seçenek masada yok

Obama'dan Netanyahu'nun Kongre konuşmasına yanıt