İranlı vekilden Erdoğan'a sert tepki: İran'a gelme

İranlı vekilden Erdoğan'a sert tepki: İran'a gelme
İranlı vekilden Erdoğan'a sert tepki: İran'a gelme
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'İran ve terörist gruplar Yemen'den çekilmeli' açıklamasına bir tepki de İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanvekili Mansur Hakikatpur'dan geldi.

RADİKAL - İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Siyaset Komisyonu Başkanvekili Mansur Hakikatpur, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın önümüzdeki günlerde İran’a yapmayı planladığı ziyaretin iptal edilmesini istedi.

İran merkezli Tasnim Haber Ajansı’na konuşan Hakikatpur, “Erdoğan’ın İran karşıtı sözlerinin ardından Tahran’a yapacağı ziyaretin her hangi bir getirisi olmayacak bu yüzden bu sefer ertelenmeli” diye konuştu.

Erdoğan: Yemen'deki operasyona lojistik destek verebiliriz

' TÜRKİYE TERÖRE DESTEKLE SUÇLANIYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sözlerini geri almasını ve davranışlarını gözden geçirmesini isteyen İranlı milletvekili, “İran’ın Yemen’in iç işlerine müdahale ettiğine dair Erdoğan’ın kullandığı ifadeler,  boş ve münafıkçadır çünkü Türkiye IŞİD gibi terör örgütlerini desteklemekle suçlanıyor” yorumunda bulundu.

İran: Türkiye doğru yolda değil

'HAZMEDİLEBİLİR İFADELER DEĞİL'

Mansur Hakikatpur, Fars Haber Ajansı’na yaptığı değerlendirmede Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullandığı ifadelerin İran için “hazmedilebilir” olmadığını söyledi.

Hakikatpur, “Dışişleri Bakanlığı bir an önce Erdoğan’ın bu müdahaleci ifadelerine sert cevap vermeli” diye konuştu. (DHA)

İran'dan Türkiye'ye yanıt

Hasan Nasrallah: Kararlılığınız Filistin'de neredeydi?